Naga Markets

Bitcoin może spaść do 10 tys. dol. Strateg Bloomberga ostrzega przed kapitulacją sell stopówBitcoin może powrócić do poziomu 10 tys. dol., a upadek giełdy kryptowalut FTX to dopiero początek. Główny analityk Bloomberga Mike McGlone ostrzega, że jeśli na rynku wybuchnie panika, o którą w ostatnich dniach nie jest trudno, setki tysięcy inwestorów z całego świata może zrealizować swoje zlecenia oczekujące typu sell stop, a to zapoczątkuje historyczne domino wyprzedaży.

Bitcoin obrasta w sell stopy

Zlecenia oczekujące typu sell stop, to narzędzie często wykorzystywane przez traderów zwłaszcza na całodobowym rynku kryptowalut. Tak, jak w przypadku rynku Forex, surowców, czy akcji sesja odbywa się jedynie w wyznaczonych godzinach, tak rynek cyfrowych aktywów nigdy nie śpi, a obawiający się nocnej zmienności traderzy, ustawiają zlecenia oczekujące, lub zabezpieczające ich aktualne pozycje.

Sell stop to zlecenie, w którym trader z wyprzedzeniem wskazuję cenę poniżej aktualnej wartości rynkowej, po której chciałby upłynnić swoje aktywo. To właśnie po jej osiągnięciu (lub niżej) giełda automatycznie na wcześniejsze polecenie użytkownika sprzeda na przykład posiadane BTC.

– Załamanie Bitcoina i crypto może wywołać kapitulacyjne sell stop na większości rynków, które w tym roku były pod presją – napisał analityk Bloomberga Mike McGlone.

Jeśli zatem obecna cena rynkowa BTC wynosi niecałe 17 tys. dol., a w zleceniu zostanie wskazane 12 tys. dol., to do sprzedaży dojdzie dopiero po spadku ceny do wskazanego poziomu.

XTB

Handluj akcjami, kryptowalutami, oraz innymi instrumentami CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

FTX może powtórzyć światowy “sukces” Luny

McGlone uważa, że całkowity upadek giełdy FTX, należącej do Bankmana-Frieda, może doprowadzić do dalszej wyprzedaży BTC i sprowadzić kurs w rejon wsparcia 10 tys. dol. To z kolei wiązałoby się z napędzeniem kaskadowej wyprzedaży oraz realizacji zleceń typu sell stop ustawionych już od okolic 12 tys. dol., gdzie zaczyna się ważna strefa wsparcia.

Notowania BTC/USD na dzień 10.11.2022 r. godz: 10:30 Źródło: TradingView
Notowania BTC/USD na dzień 10.11.2022 r. godz: 10:30 Źródło: TradingView

Ponadto niewykluczone, że tak wielki upadek makroekonomicznego domina, pociągnąłby za sobą na dno notowania spółki MicroStrategy, a takie wydarzenie byłoby już w stanie zapewnić BTC spadek o 90% od ATH i skierowałby kurs do poziomu niecałych 7 tys. dol.

To także może Cię zainteresować: Bitcoin wybił dołem 5-miesięczną konsolidację. BTC spadał poniżej 16 tys. dol.

W takiej sytuacji pytanie brzmi, czy tak duży krach nie rozleje się na inne rynki?

Bankructwo FTX może być kwestią dni

Jak donosi Bloomberg, inwestorzy FTX otrzymali wiadomość, że giełda może być zmuszona do wystąpienia o ochronę przed wierzycielami, a także złożenia wniosku o ochronę przed bankructwem, jeśli w ciągu najbliższych dni nie znajdzie 8 mld dol.

Sam Bankman-Fried, czyli założyciel giełdy, zwrócił się do inwestorów z prośbą o przeprowadzenie awaryjnego finansowania, które miało by na celu pokrycie bieżącego deficytu na poziomie 8 mld dol.

Wiadomość jest następstwem doniesień, że Binance odrzuciło wcześniejszą możliwość wykupu kłopotliwej firmy, po przyjrzeniu się jej sytuacji finansowej oraz temu, w jaki sposób była prowadzona księgowość.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs dolara – czy inflacja z USA uratuje rynki?
Następny artykułElon Musk ostrzega: Twitter może zrobić “wiele głupich rzeczy” w kolejnych miesiącach
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here