Naga Markets

Bitcoin BTC coinW ostatnich miesiącach cena bitcoina (BTC) gwałtownie wzrosła, pomimo znacznych wahań. Jak wysoko może sięgnąć jego wartość? Zdaniem Wima Boonstry, starszego doradcy w Rabobanku, wartość BTC może osiągnąć dwa miliony dolarów i więcej, ale równie łatwo może pójść w drugą stronę. Z kolei inny analityk Rabobanku uważa, że banki centralne nie pozwolą kryptowalutom odebrać sobie wyłączności na kreacje pieniądza. Kurs BTC/USD wzrasta w poniedziałek do poziomu 58 500 USD, najwyższego od 18 kwietnia.

  • Wartość bitcoina jest całkowicie zdeterminowana przez wartość, jaką przywiązują do niego jego entuzjaści
  • Banki centralne nie pozwolą kryptowalutom odebrać sobie wyłączności na kreacje pieniądza. Pracują nad własnymi CBDC
  • Technologia DLT prawdopodobnie stanie się trwałym elementem systemu finansowego
  • Bitcoin po 100 tys. dol. to dopiero początek. Cel do września to 320 tys….

Bitcoin (BTC) może wzrosnąć do dwóch milionów dolarów, a nawet więcej – Rabobank

Niektórzy inwestorzy prognozują, że wartość bitcoina może wzrosnąć dużo, dużo wyżej, nawet do miliona dolarów. Na pytanie, czy jest to możliwe, mogę tylko powiedzieć: tak, jest to możliwe. Wartość BTC może wzrosnąć nawet do dwóch milionów dolarów lub więcej. Jednak szansa, że jego ​​wartość może nagle spaść, nawet do zera, jest równie prawdopodobna – napisał w raporcie Wim Boonstry.W ocenie eksperta wartość bitcoina jest całkowicie zdeterminowana przez wartość, jaką przywiązują do niego jego entuzjaści. Jednak euforia może zajść bardzo daleko. W XVII wieku, kiedy Tulipomania ogarnęła Holandię, istniał jeden rodzaj cebulek tulipanów, których cena była równowarta pięknym domom nad kanałem w Amsterdamie.

Perspektywy bitcoina jako waluty są niepewne – Rabobank

Wartość bitcoina gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach. Sceptycy nadal prognozują upadek najpopularniejszej kryptowaluty, podczas gdy zwolennicy postrzegają BTC jako walutę przyszłości. Jakie jest największe zagrożenie dla głównej wirtualnej waluty? W opinii Wima Boonstry, starszego doradcy w Rabobanku, banki centralne nie pozwolą kryptowalutom odebrać sobie wyłączności na kreacje pieniądza.

Banki centralne nie pozwolą, aby niekontrolowany rodzaj alternatywnego pieniądza odebrał im kontrolę nad krajowymi zmianami monetarnymi. To samo dotyczy stablecoinów: banki centralne ciężko pracują teraz nad własnymi CBDC, a głównym powodem jest chęć zachowania suwerenności monetarnej – wskazano w raporcie.

Według analityka bitcoin czy jakiekolwiek krypto nie powinny mieć znaczenia systemowego. Organy regulacyjne ciężko pracowały w ostatnich latach, aby wzmocnić stabilność systemu bankowego i nie byłyby zadowolone, gdyby został on teraz zniszczony przez równoległy system bankowy.

Ogólnie mam wrażenie, że DLT, prawdziwa innowacja kryptowalut, prawdopodobnie stanie się trwałym elementem systemu finansowego. Jednak perspektywy bitcoina jako waluty, podobnie jak innych kryptowalut, są o wiele mniej pewne – podsumował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułKursy walut w maju! Ile potaniał Dolar, Funt, Euro i Frank przez miesiąc
Następny artykułZłoto pod narastającą presją sprzedaży. Silne NFP umocni dolara
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here