Naga MarketsBitcoin zyskuje nieprzerwanie od dziewięciu dni. Wskutek tej aprecjacji, cena BTC wzrosła o ponad 11 600 dolarów, co stanowi niemal 40 proc. Firma Glassnode przeanalizowała blockchain BTC i doszła do wniosku, że jednym z potencjalnie byczych czynników stających za ostatnią zwyżką notowań najstarszej z kryptowalut jest rosnąca liczba adresów portfeli otrzymujących BTC, a nie wysyłających go.

Coraz więcej osób kupuje BTC

Eksperci z Glassnode dostrzegają, że w ostatnim czasie notuje się „bardziej konstruktywny wzrost” liczby portfeli przyjmujących BTC, podczas gdy ilość portfeli wysyłających utrzymuje się na względnie stabilnym poziomie.Eksperci dostrzegają, że jest to wczesna zmiana trendu, która może wskazywać na bardziej pozytywne środowisko akumulacji. W ich ocenie, podkreśla to, że z wolumenu, który jest przedmiotem transakcji, rozsądna część wygląda na akumulację, a stosunkowo niewiele jest podmiotów opuszczających sieć.

Wskazują oni jednak również, że choć liczba adresów przyjmujących BTC jest coraz większa, aktywność sieci BTC utrzymuje się znacznie poniżej poziomu obserwowanego podczas wzrostów z początku roku.

– W bezpośrednim kontraście do zmienności na rynkach spot i pochodnych, wolumen transakcji i aktywność on-chain pozostają niezwykle spokojne. Na podstawie 14-dniowej mediany, wolumen transakcji dostosowany do podmiotu dla BTC pozostaje na poziomie około 5 miliardów dolarów dziennie. To znacznie poniżej 16 miliardów dolarów dziennie raportowanych przed majową wyprzedażą – wskazuje Glassnode.

Firma przygląda się również MVRV (market value to realized value, czyli wartości rynkowej do wartości zrealizowanej) wśród inwestorów krótkoterminowych. MRVR ma na celu wskazanie odwrócenia rynku poprzez porównanie całkowitej wartości rynku do niezrealizowanych zysków lub strat z pozycji traderów.

Według Glassnode, metryka MVRV znajduje się obecnie w krytycznym punkcie, w którym BTC może albo zapoczątkować pełnowymiarowy rynek niedźwiedzia, albo ponownie rozpocząć trend wzrostowy. Zdaniem ekspertów obecnie jest jednak jeszcze nieco zbyt wcześnie, by określić, czy bitcoin trwale powróci do trendu wzrostowego, czy może się załamać i rozpocząć długoterminową bessę.

invest

– Na tym etapie dopiero okaże się, czy rynek może odwrócić trend makro i potwierdzić wznowienie rynku byka. Jeśli tak, przypominałoby to rynek „podwójnej pompy” z 2013 roku. Jeśli nie, prawdopodobieństwo, że będzie to fraktal średnioterminowego niedźwiedzia może wzrosnąć – wskazują eksperci Glassnode.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin analiza | kurs biomed | gpw selvita | kernel akcje opinie | tms | notowanie kryptowalut | notowania eurocash | aktualny kurs rubla |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków: Jerome Powell wcisnął pauzę, cierpi na tym dolar
Następny artykułIndeks FTSE odnotował wzrost o 0,6 procent podczas wczorajszej sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here