Naga Markets

Bitcoin może posłużyć jako warstwa rozliczeniowa dla inteligentnych aplikacji. Uważa Alex MillerBitcoin nie kojarzy się z zdecentralizowanymi aplikacjami (DeApps) tak jak Ethereum, jednak CEO Hiro Systems Alex Miller uważa, że sieć BTC może służyć jako doskonała warstwa rozliczeniowa. Miller sugeruje że w kolejnych latach zapotrzebowanie na obsługę DeApps będzie na tyle duże, że

Bitcoin nabiera nowych możliwości

Firma Hiro dostarcza narzędzia dla deweloperów, aby ci mogli budować na blockchainie Bitcoina przy pomocy rozwiązania Stacks. Stacks jest takim samym blockchainem warstwy pierwszej jak Bitcoin, jednak korzysta z jego bezpieczeństwa i pośrednio wprowadza smart kontrakty do Bitcoina. Do tego celu wykorzystuje konsensus Proof of Transfer (PoX), który działa między dwoma łańcuchami.Tym samym dzięki Stacks nieprogramowalny w założeniu BTC otrzymuje możliwość obsługi inteligentnych kontraktów bez zmiany oryginalnego kodu.

– Bitcoin może stanowić naprawdę dobrze funkcjonującą, szeroko akceptowaną i godną zaufania warstwę rozliczeniową – powiedział Miller Miller, CEO Hiro.

Dodał, że jest to znacznie prostszy blockchain do budowania, w porównaniu do większości innych platform inteligentnych kontraktów, które wykonują obliczenia i rozliczenia na tej samej warstwie:

– Kiedy masz zarówno swoje rozliczenie, jak i obliczenia na tej samej warstwie, to wszystko zaczyna się niepotrzebnie komplikować. Stacks pozwala deweloperom robić więcej, przy wykorzystaniu drugiej warstwy, która ma o wiele większe możliwości – wyjaśnił.

Miller uważa, że nikt nie powinien być zszokowany tym rozwiązaniem, gdyż przewidział je sam Satoshi Nakomoto, legendarny twórca BTC:

– Satoshi uwzględniał, że w przyszłości dodatkowe warstwy [i] łańcuchy zostaną dodane na sam szczyt sieci BTC, aby zapewnić jej pewien rodzaj programowalności – dodał Miller.

XTB

CEO Hiro zauważył także, że od stycznia 2021 roku ze Stacks korzystają setki deweloperów, którzy pracują w tym ekosystemie, tworząc tysiące inteligentnych kontraktów i aplikacji.

W ciągu pierwszego roku od uruchomienia, blockchain Stacks osiągnął ponad 350 milionów miesięcznych żądań API, 40 000 pobrań portfela Hiro i wdrożył 2 500 inteligentnych kontraktów Clarity, a liczby te stale rosną.

Miller powiedział również, że będziemy żyć w “wielołańcuchowej przyszłości” bez dominującej platformy inteligentnych kontraktów, a Ethereum nie zdoła utrzymać tytułu króla zdecentralizowanych aplikacji właśnie z powodu rosnącej konkurencji.

Jeśli chodzi o to, dokąd zmierza rynek kryptowalut, Miller powiedział, że zmienność kryptowalut zmniejszy się dopiero wtedy, gdy nastąpi powszechna adopcja, a aplikacje oparte o blockchain i kryptowaluty znajdą się w codziennym użyciu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda jsw | lotos notowania | kurs akcji allegro | kurs euro notowania | famur akcje | selvita akcje notowania | średni kurs rubla nbp |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułUSA czeka recesja z lat 80. i podwyżka stóp do 15%? Dolar pozostanie królem walut
Następny artykułKevin O’Leary widzi powrót zmienności na Wall Street. To może być czas na kupno akcji
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here