Naga MarketsBitcoin może pomóc w łapaniu przestępców, uważa były szef CIATechnologia stojąca za bitcoinem jest “dobrodziejstwem dla nadzoru” i powinna być zaakceptowana przez rządzących, a nie krytykowana i odrzucana. Tak twierdzi przynajmniej były szef CIA, Michael Morell.

  • Bitcoin i stojący za nim blockchain pozwala o wiele lepiej śledzić transakcje niż tradycyjne systemy finansowe
  • Kryminalne wykorzystanie BTC jest “znacznie przesadzone” wynika z raportu Morella

Bitcoin nie jest walutą pierwszego wyboru przestępców

Technologia blockchain jest potężnym, ale niedostatecznie wykorzystywanym narzędziem kryminalistycznym dla rządów do identyfikacji nielegalnej działalności i postawienia przestępców przed sądem – komentuje Michael Morell.

Te artykuły również Cię zainteresują
Opublikowany przez niedawno utworzoną organizację Crypto Council for Innovation, kierowaną między innymi przez Coinbase i Square, raport stwierdził, że kryminalne wykorzystanie bitcoina jest “znacznie przesadzone”. BTC nie jest walutą pierwszego wyboru dla przestępców, może być natomiast wykorzystany do ich złapania.

Raport, którego współautorami są Josh Kirshner i Thomas Schoenberger, został rzekomo napisany jako obrona Bitcoina – odpowiedź na rosnące “obawy dotyczące nielegalnych implikacji finansowych ekosystemu kryptowalutowego”. “Mówiąc prościej, analiza blockchain jest wysoce skutecznym narzędziem do zwalczania przestępczości i zbierania informacji wywiadowczych” – czytamy w raporcie.

Powód? Technologia, na której działa Bitcoin – Blockchain – oznacza, że wszystkie transakcje są rejestrowane w ramach publicznej, zdecentralizowanej i niezmiennej księdze. Śledzenie nielegalnych transakcji jest zatem łatwiejsze niż śledzenie nielegalnych funduszy przenoszonych przez granice za pomocą “tradycyjnych transakcji bankowych” i “znacznie łatwiejsze” niż próba śledzenia gotówki, wynika z raportu.

– Gdyby wszyscy przestępcy używali blockchain, moglibyśmy wymazać nielegalną działalność finansową. A to jest sprzeczne z narracją, którą prezentują władze w Stanach Zjednoczonych i Europie – skomentowano w raporcie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Monero preferowany przez oszustów

Dochodzenie byłego dyrektora CIA, pozwoliło ustalić, że twierdzenia regulatorów jakoby bitcoin i inne kryptowaluty były używane głównie do finansowania nielegalnej działalności są “nieświadome i nieoparte na danych”.

Prywatne monety, takie jak Monero z drugiej strony, są preferowane przez przestępców – i “nielegalna działalność jako procent całkowitego wolumenu transakcji jest znacznie większa niż w przypadku bitcoina”.

Raport Morella stwierdził, że na bitcoina spada główna fala krytyki ponieważ jest on głównym reprezentantem całego rynku, a „ludzie zazwyczaj boją się tego, czego nie rozumieją”

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here