Naga MarketsBitcoin może podrożeć ponad 75 tys. dol. zdaniem zaledwie 1/4 menedżerów wg BofABitcoin może mieć problemy z kontynuacją rajdu w kolejnych miesiącach, jak uważa większość ankietowanych przez Bank of America menedżerów globalnych funduszy inwestycyjnych. Tylko jedna czwarta z nich jest przekonana co do tego, że kurs BTC/USD przebije barierę 75 tys. dol. w trakcie następnych 12 miesięcy.

Bitcoin: spada liczba menedżerów przekonanych o bańce na BTC

Cena Bitcoina w środę przed południem opada o 1,5% do 59,2 tys. dol. kontynuując spadki z poprzednich dni tygodnia. Łącznie od zamknięcia niedzielnej sesji, kurs BTC/USD osunął się w dół o blisko 10%.Niemniej, zwyżka o ponad 104% od początku tego roku wciąż robi imponujące wrażenie, szczególnie, gdy doda się do niej rajd o 305% w ciągu całego 2020 roku.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej wśród menedżerów największych globalnych funduszy inwestycyjnych, tylko ćwierć z nich uważa, że BTC podtrzyma średnioterminowy impet wzrostowy i podrożeje do 75 tys. dol. w przeciągu kolejnych 12 miesięcy.

Plus500

Z kolei zaledwie 20% z nich spodziewa się konsolidacji w przedziale 50 – 75 tys. dol., natomiast 19% oczekuje przeceny do zakresu 25 – 50 tys. dol.

Trendy środowiskowe okazały się mniej istotne niż bitcoin, jak pokazała ankieta. Jako “najbardziej obleganą” inwestycję BTC określiło więcej menedżerów, niż w przypadku spółek związanych z kwestią ESG (environmental, social, governance).

Wciąż mianem najbardziej obleganych inwestycji nazwane zostały są longi na spółki technologiczne, w które wybrało 37% ankietowanych menedżerów. Na drugim miejscu jest długa pozycja na bitcoinie z udziałem 21%, natomiast ESG to zaledwie 14%. Co ciekawe, jest to więcej niż short wobec amerykańskich obligacji, który jest “most crowded trade” zdaniem 13% menedżerów (to więcej niż 10% sprzed miesiąća).

Zobacz również: Bitcoin: twórca kryptowaluty może zostać ujawniony po wyroku sądu w USA

Warto zwrócić uwagę, że jeszcze przed miesiącem (październikowa edycja ankiety) tylko 10% respondentów nazwało bitcoina “najbardziej obleganym”. Wtedy, większa liczba menedżerów zdecydowała się oddać głos na longi wobec spółek ESG (17% głosów). Głośna wówczas kwestia Evergrande przełożyła się także na mianowanie spółek z rynków wschodzących oraz Chin w 15% przypadków.

 

TradingView Chart
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Spada przekonanie o tym, że bitcoina jest w bańce. W bieżącej listopadowej edycji, 59% menedżerów funduszy jest przekonanych o “bitcoin bubble”, gdy jeszcze w maju tego roku było to nawet 85%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda pgnig | pkp cargo akcje | giełda livechat | giełda orlen | camparic | ciech akcje prognozy |

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here