Naga MarketsBitcoin może podrożeć nawet do miliona dolarów, twierdzi dyrektor giełdy kryptoBitcoin może podrożeć nawet do 1 miliona dolarów, jak uważa Dan Held, szef działu rozwoju w giełdzie kryptowalut Kraken. Jego zdaniem istnieje szereg czynników, które mogą jeszcze zwielokrotnić nieprawdopodobny rajd kryptowaluty.

  • Aby nazwać cykl Bitcoina supercyklem, kursu kryptowaluty musi wzrosnąć jeszcze 20 razy jak podaje Kraken.
  • Zainteresowanie instytucji finansowych BTC ma świadczyć o jego popularności w ostatnim czasie
  • Rajd ceny kryptowaluty ma także wspierać łatwość w jej zakupie, m.in. dzięki akceptacji przez popularne aplikacje czy usługi finansowe

Bitcoin wart milion dolarów? To możliwe zdaniem Dana Helda

Bitcoin może podrożeć do nawet miliona dolarów – jak uważa Dan Held z Kraken. W nowym odcinku podcastu “What Bitcoin Did”, wyliczył czynniki, które mogą jeszcze podgrzać atmosferę na rynku krypto i pomóc BTC wystrzelić jeszcze wyżej, tak jak w trakcie cykli hossy w 2013 oraz 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Gdy spoglądam na te cykle, staje się jeszcze bardziej podekscytowany tym, że nadchodzący, który może być supercyklem, jest tym razem inny. – zaczął tajemniczo Dan Held.

– Rajd z 2013 roku czy z 2017 roku, były głównie wywołane spekulacją inwestorów indywidualnych. Reszta rynków oraz reszta świata radziła sobie dobrze. – zaznaczył. – W tym rajdzie, mamy wiele różnych rzeczy, które składają się w całość.

Plus500

Zdaniem Helda, najważniejsza zaleta Bitcoina i jego podstawowa rola, do której został stworzony, czyli bycie aktywem przechowującym wartość została postawiona na najważniejszym miejscu przez pandemię COVID-19. Miała w tym pomóc ekspansywna polityka monetarna oraz drukowanie pieniędzy przez rządy całego świata.

Bitcoin może podrożeć nawet do miliona dolarów, twierdzi dyrektor giełdy krypto
Notowania kursu Bitcoina. Źródło: tradingview.com

– COVID był motorem napędowymi, który pozwolił Bitcoinowi zabłysnąć. Jęśli spojrzymy na BTC przez pryzmat COVIDu, dla większości ludzi, którzy go odrzucali, teraz ma to sens. I widzimy to odzwierciedlone przez instytucje. Menedżerowie całego bogactwa świata, olbrzymiej części majątki globu, teraz patrzą na Bitcoina jako rodzaj aktywa przechowującego wartość, jak na złoto 2.0. A to olbrzymia wartość dla świata. – stwierdził pompatycznie Dan Held.

Zobacz również: Jak kupić Bitcoina w Plus500?

– Jako, że odpowiedzą rządów było drukowanie pieniędzy, waluty w pewnym momencie się zdewaluują a ludzie widzą ograniczą podaż Bitcoina wynoszącą 21 mln coinów. Zwracają uwagę na konstrukcję BTC, na jego decentralizację. Teraz możesz przetrzymywać w nim swoje pieniądze i nikt ich nie zabierze, to nieprawdopodobna łódź ratunkowa – dodał Held.

Wsparciem dla Bitcoina zdaniem Helda ma także być rozwój infrastruktury, która pozwala inwestorom indywidualnym na łatwiejszy jej zakup. Swoje usługi świadczy nawet PayPal.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro notowania | bml akcje | bitcoin era opinie | bitcoins | kurs funt |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here