Naga MarketsWedług najnowszych prognoz, bitcoin (BTC) może wzrosnąć do 92 000 USD w ciągu najbliższych dwóch tygodni i nadal będzie to „tylko” powtórka jego wyników z przeszłości. W środowym tweecie PlanB, twórca popularnego modelu dot. prognozowania ceny bitcoina, zauważył, że pomimo zysków w tym tygodniu, kurs wciąż ma ogromny potencjał do wzrostu. Notowania BTC/USD wyrysowały w środę nowy historyczny szczyt na poziomie 64 895 USD.

  • Ze swoim nowym statusem, Coinbase może zapoczątkować nową erę zarówno dla bitcoina, jak i altcoinów
  • Obecnie RSI wynosi 92/100. Jest to blisko szczytu zakresu, ale co najmniej trzy punkty od szczytu bitcoina w 2013 i 2017 roku
  • Bitcoin w rzeczywistości zachowuje się „spokojnie” i nie rośnie zbyt szybko

Kurs bitcoina (BTC) wciąż ma ogromny potencjał do wzrostu

PlanB skupił się na wskaźniku względnej siły bitcoina (RSI), klasycznym wskaźniku używanym w szczególności do wykresu postępu zmian cen. RSI może dać użyteczny wgląd w to, czy bitcoin jest wykupiony czy wyprzedany w danym momencie swojej koniunktury. Obecnie RSI wynosi 92/100. Jest to blisko szczytu zakresu, ale co najmniej trzy punkty od szczytu bitcoina w 2013 i 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin wygląda solidnie na RSI 92. Wciąż nie jest powyżej RSI 95, jak podczas rynków byka w latach 2017, 2013 i 2011. Obliczyłem cenę BTC potrzebną do osiągnięcia RSI 95 na zamknięcie kwietnia: 92 000 USD – podsumował PlanB.

RSI BTC/USD vs. pozycja w 4-letnim cyklu halvingu. Źródło: PlanB/Twitter

Dla tych, którzy uważają 92000 USD za zbyt optymistyczne, PlanB nie jest jedynym, który prognozuje dalsze wzrosty w przyszłości. W tym tygodniu najnowszy wykres pokazujący wyniki BTC w 2021 r. w porównaniu z 2013 i 2017 r. również ujawnił, że bitcoin w rzeczywistości zachowuje się „spokojnie” i nie rośnie zbyt szybko.

W międzyczasie PlanB poruszył ważne wydarzenie giełdowe Coinbase zaplanowane na środę: debiut na giełdzie Nasdaq.

Pomimo obaw, że w rezultacie może dojść do wyprzedaży – zachowania typowego dla głośnego debiutu – bezpośrednie notowanie Coinbase na Nasdaq jest okrzyknięte przełomowym momentem dla najpopularniejszej kryptowaluty. Ze swoim nowym statusem, Coinbase może zapoczątkować nową erę zarówno dla bitcoina, jak i altcoinów.

Kapitalizacja rynkowa Coinbase, a banki globalne. Źródło: Elliptic

Z wyceną sprzed debiutu na około 149 miliardów dolarów, Coinbase stanie się dziewiątym co do wielkości „bankiem” na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina (BTC) na nowym historycznym szczycie

Notowania BTC/USD wzrosły w środę przed południem do poziomu 64 895 USD ustanawiając nowe historyczne maksimum. Tym samym najpopularniejsza kryptowaluta kontynuuje nieprzerwany wzrost wartości siódmy miesiąc z rzędu. Lokalne wsparcie stanowi poprzedni szczyt z marca 61 781 USD oraz okrągły poziom 60 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta prognozy | cd projekt notowanie | notowania nasdaq | s&p 500 wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here