Naga MarketsBitcoin monetaNa przestrzeni ostatnich dni obserwowaliśmy znaczną aprecjację cen Bitcoina. Licząc od grudniowych dołków, jego cena wzrosła już o ponad 260%, w wyniku czego, w chwili obecnej za jedną “złotą monetę” zapłacić trzeba już ok 10 800 USD, co jest najwyższą wartością od marca 2018 roku. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że w sieci znów zaczęły pojawiać się śmiałe projekcje dot. przyszłej wyceny cyfrowego złota.


Nowe ATH to tylko kwestia czasu

Arnie Hill, partner w Obsidian Capital VC Fund, wierzy, że obecne wzrosty nie są jedynie korektą. Jego zdaniem ubiegłoroczna bessa jest już za nami a obserwowana od pewnego czasu aprecjacja to dopiero początek kolejnego rajdu byków. Uważa on, że obecna tendencja nie tylko dorówna historycznym szczytom ustanowionym w grudniu 2017 roku, lecz znacząco je przewyższy.

Zobacz także: RBA: Bitcoin prawdopodobnie nie stanie się wszechobecną metodą płatności

Przedstawiając swoje przemyślenia dot. ostatniego wzrostu cen BTC, Hill zauważył, że wartość zleceń na giełdach jest tak niewielka, że dowodzi ona tego, iż fundusze i instytucje gromadziły BTC w pobliżu ostatnich minimów. Biorąc pod uwagę wzrost zainteresowania BTC wśród instytucji, rośnie poczucie, że najstarsza z walut cufrowych staje się bardziej dojrzałym aktywem.

Kapitalizacja Bitcoina wzrośnie do 1 bln USD

Odnosząc się do obecnej sytuacji rynkowej, przyznał on, że BTC przekroczył już kluczowy próg, co wskazuje, że rynek jest obecnie w nowym cyklu wzrostowym. Jedyne pytanie jakie pojawia się wśród inwestorów dotyczy natomiast obecnie tego, gdzie znajduje się górna granica wzrostów?

Hill zaznaczył, że nie ma większego oporu na drodze BTC do wyrównania poprzedniego ATH wynoszącego 19 800 dolarów. W 2017 r. wartość BTC wzrosła z 7 000 USD do 20 000 USD w ciągu trzech tygodni. Czy tym razem będzie podobnie?

Hill uważa, że bitcoin może osiągnąć od 45 000 do 55 000 dolarów w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy. Biorąc pod uwagę, że do 2020 r., całkowita podaż BTC powinna wynieść około 18,4 mln BTC, kapitalizacja rynkowa najstarszej z walut wirtualnych powinna osiągnąć wówczas między 828 mld USD a 1 bilion USD.

Opór – jest czy go nie ma?

Spoglądając na notowania Bitcoina trudno jednak zgodzić się z twierdzeniem, że “nie ma większego oporu na drodze BTC do wyrównania poprzedniego ATH”. Okazuje się bowiem, że najbliższy istotny poziom, w okolicy którego spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji podażowe znajduje się już w rejonie 11 700 USD a więc zaledwie nieco ponad 900 USD powyżej obecnej ceny.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFATF przygotowało sugestie dot. regulacji rynku giełd kryptowalut
Następny artykułWIG20 zaczyna tydzień od wzrostów. Tauron w gronie liderów, Play traci najsilniej
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here