Naga MarketsChristopher Matta, były wiceprezes działu zarządzania inwestycjami w Goldman Sachs, nadal twierdzi, że zainwestowałby pieniądze własnej matki w bitcoina. Uważa on, że powrót do 15.000 dolarów za BTC jest możliwy do osiągnięcia i to nawet jeszcze w tym roku.


Warto przypomnieć, że współzałożyciel firmy Crescent Crypto Asset Management, powiedział w czerwcu, w CNBC “Fast Money”, że nawet dla najbardziej konserwatywnego inwestora zwrot z kryptowalut skorygowany o ryzyko jest dobry w porównaniu z innymi klasami aktywów, nawet uwzględniając zmienność na tym rynku.

Od tego wywiadu, kurs BTC osunął się o ok 7%, ale Matta wciąż potwierdza, że nadal jest byczo nastawionym optymistą i radzi ludziom zachować spokój, zauważając, że jest to długoterminowa inwestycja. Zamiast aktywnego daytradingu, poleca on inwestowanie w kryptowaluty na okres dwóch do pięciu lat.

“W ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie zmieniły się bycze nastroje” – powiedział. “Zaczęły działać organy regulacyjne. Uważamy, że bardziej inteligentne regulacje mogą być dobre (…) Jeśli jesteś bykiem na dłuższą metę, 6000 dolarów to przyzwoity punkt wejścia” – dodał.

Zobacz także: Thomas Lee obniża swoją prognozę dot. BTC

Zapytany, czy wprowadzenie kontraktów futures na BTC wpłynęło na zmienność cyfrowego złota, Matta przyznał jedynie, że zmienność ta faktycznie utrzymuje się na podwyższonym poziomie, lecz trudno jest ustalić, czy jest to spowodowane wprowadzeniem kontraktów terminowych:

“Nie sądzę, aby istniał związek przyczynowo-skutkowy” – odparł

Oczekiwano więcej inwestorów

W trakcie czwartkowego “Fast Money” CNBS, Christopher Matta powiedział, że okresy spadkowe miały już miejsce wcześniej. Jego zdaniem w perspektywie długoterminowej infrastruktura będzie w dalszym ciągu budowana, co powinno zachęcić inwestorów zarówno detalicznych, jak i instytucjonalnych do wejścia na ten rynek. Uważa on także, że w przyszłości produkty takie jak ETF zwiększą dostęp do tej klasy aktywów.

BTC po 50 a może nawet 60 tys. USD do końca roku

Warto także przypomnieć, że Matta nie jest jedynym prognostom, który spodziewa się znacznej aprecjacji wartości BTC jeszcze w tym roku. Arthur Hayes, współzałożyciel i dyrektor generalny BitMEX przyznał niedawno w “Fast MOney” CNBC, że jeszcze w 2018 roku Bitcoin może osiągnąć wycenę na poziomie 50 000 USD. Biorąc pod uwagę trwający od drugiej połowy grudnia ub.r. spadek jego wartości, Hayes pozostaje optymistą i uważa, że to normalna korekta:

“Myślę, że coś, co w ciągu jednego roku osiąga 20.000 USD, może mieć korektę nawet do 6.000 dolarów i na pewno znajdzie się w przedziale pomiędzy 3-5 tys. USD”

Jeszcze bardziej optymistycznie w tym temacie wypowiedział się niedawno współzałożyciel startupu TenX, Julian Hospa. Jego zdaniem najstarsza z kryptowalut może w tym roku nadal osiągnąć pułap $60 tysięcy, nawet pomimo faktu, że porusza się 67% poniżej dotychczasowych szczytów z okolic $20 tysięcy. Jego zdaniem umocnienie BTC to jedynie kwestia czasu wynikająca ze zmian regulacyjnych oraz infrastrukturalnych mających obecnie miejsce.


Przegląd wydarzeń i analiz ze świata kryptowalut powstaje przy współpracy z LUNO, globalną platformą walutową dzięki której kupowanie i przechowywanie cyfrowych walut, takich jak Bitcoin i Ethereum, jest bezpieczne i łatwe. Zapoznaj się z ofertą LUNO i już teraz rozpocznij handel na BTC i ETH!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKontynuacja trendu na NZDJPY – Strategia TDiS
Następny artykułXTB S.A. [XTB], PBKM [BKM] – Gorące spółki dnia 17.07.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here