Naga MarketsBitcoin kiedyś miał niemal idealną ujemną korelację z chińskim juanem. Gdy chińska waluta spadała, kryptowaluta zyskiwała. Bloomberg informował, że chińscy inwestorzy wykorzystywali BTC jako zabezpieczenie przed dewaluacją juana przez Ludowy Bank Chin. Zapotrzebowanie na kryptowalutę było tak wysokie, że ludzie chętnie płacili za nią więcej niż w pozostałych częściach świata. Jak sprawa będzie wyglądała w przyszłości?

  • Dotąd BTC zyskiwało zwłaszcza w czasie, gdy juan tracił na wartości.
  • Obecnie, w dobie rozpoczynającej się zimnej wojny, może okazać się safe haven.

Bitcoin zyska dzięki zimnej wojnie

Teraz bitcoin może zyskać na wykresie dzięki nowej zimnej wojnie, jaka trwa pomiędzy USA a Chinami.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dlaczego? Otóż choćby w ostatnich dniach Robert O’Brien, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu, zagroził nałożeniem sankcji na Chiny w odwecie za proponowane przez to mocarstwo nowe “prawo bezpieczeństwa narodowego”, które ma być narzucone władzom Hongkongu.

– Wygląda na to, że dzięki przepisom bezpieczeństwa narodowego zasadniczo przejmą Hongkong, a jeśli to zrobią… Sekretarz stanu Mike Pompeo prawdopodobnie nie będzie w stanie potwierdzić, że Hongkong zachowuje dużą autonomię – powiedział. – A jeśli tak się stanie, zostaną nałożone sankcje na Hongkong i Chiny – dodał w rozmowie z NBC.

Kraje dotknięte sankcjami były już świadkami tego, co dzieje się w takich, utrudnionych warunkach ekonomicznych pod kątem popytu na bitcoiny. Widać było to w Wenezueli, gdzie ludzie uciekali się w kryptowaluty w obawie przed dalszą hiperinflacją ich waluty. W Iranie obywatele zaczęli używać bitcoinów, aby obejść zakazy dot. bankowości międzynarodowej i także jako środek ochrony swoich oszczędności przed spadającym kursem riala.

Zimna wojna 2.0.

Jeśli USA będą wdrażać swoje plany nałożenia sankcji gospodarczych na Chiny, może to doprowadzić do dewaluacji juana. Naeem Aslam, główny analityk rynku w Avatrade, powiedział mediom, że przewiduje już teraz spadek kursu juana.

– Może dojść do wojny walutowej, w której każdy bank centralny będzie chciał dewaluować swoją walutę – powiedział analityk. – Po kolejnej wojnie handlowej między USA i Chinami juna znacznie się osłabi – dodał.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here