Naga MarketsBitcoin może nie "spełnić oczekiwań". Notowania BTC czeka stagnacja?Peter Brandt, trader z ponad 40-letnim doświadczeniem uważa, że Bitcoin może nie spełnić oczekiwań jakie pokładają w nim jego zwolennicy. To z kolei może doprowadzić do stagnacji cen BTC. Jako przyczynę niepowodzenia, Brandt upatruje niską adopcję przez korporację oraz to, że nie wywarł on aż tak rewolucyjnego wpływu.

  • Bitcoin wciąż pozostaje “marginalnym zjawiskiem”
  • Najstarsza kryptowaluta jako magazyn wartości
  • Kurs BTC osunął się pod poziom 7 tysięcy dolarów

Bitcoin słabo zaadaptowany przez korporacje

Szanowany trader wspomniał, że chociaż rozumie koncepcję Bitcoina jako magazynu wartości i ucieczki od hegemonii walut fiducjarnych, cyfrowa waluta wciąż pozostaje zjawiskiem marginalnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Przesłanka „magazynu wartości” – mogę to zaakceptować” – napisał w jednym z postów na Twitterze.

Brandt zadaje przy tym pytanie: „Jaki procent globalnego handlu odbywa się za pośrednictwem kryptowaluty? Ile międzynarodowych korporacji ma pozycje w BTC?”

Peter Brandt wyjaśnia przy tym, że nie hejtuje Bitcoina. Uważa on technologię kryjącą się za BTC za solidną. Zastanawia się jednak czy kryptowaluta spełnia wysokie oczekiwania.

Kurs BTC pod poziomem 7 tysięcy dolarów

Notowania Bitcoina w relacji do dolara na giełdzie Gemini osunęły się wczoraj pod poziom 7 tysięcy dolarów i pozostają pod nim do dziś. Najbliższe istotne wsparcie znajdziemy teraz w okolicach 5800 – 5900 USD.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Wykres dzienny BTCUSD - 21 kwietnia 2020 r.
Wykres dzienny BTCUSD – 21 kwietnia 2020 r.

Cały czas otwarta pozostaje kwestia halvingu w sieci Bitcoina. Ograniczenie podaży Bitcoiny po zmniejszeniu o połowę nagrody za wydobycie bloku może się bowiem przyczynić do wzrostu notowań największej kryptowaluty, tak przynajmniej twierdzą niektórzy analitycy.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here