Naga MarketsCathie Wood, dyrektor generalna ARK Invest i menadżer popularnego funduszu giełdowego ARK Innovation, powiedziała, że ​​pojedynczy bitcoin mógłby być wyceniony na ponad 200 000 USD, gdyby więcej korporacji dodało kryptowalutę do swoich bilansów.

  • Wood jest zdania, że BTC zdrożeje do ponad 200 000 USD.
  • Warunkiem jest większe zainteresowanie korporacji rynkiem kryptowalut.

Bitcoin po 200 000 USD

– Gdyby wszystkie korporacje w USA zainwestowały 10 proc. swojej gotówki w Bitcoina, to samo dodałoby 200 000 dolarów do ceny BTC- powiedziała Wood w środę na antenie CNBC.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wood powiedziała, że ​​wątpi, czy takie ruchy ze strony korporacji nastąpią szybko i oczekuje, że bitcoin będzie musiał dalej dojrzewać, zanim nastąpi szeroka adopcja. Dodała jednak, że była zaskoczona obecnym tempem tego procesu.

Spodziewaliśmy się, że instytucje [kupią bitcoiny], ale sposób, w jaki to się stało, zaskoczył nas wszystkich – zauważyła.

Stanowisko Wood dot. BTC

Wood była od dawna postrzegana jako technofil. Chodzi o jej inwestycje obejmujące firmy koncentrujące się na pojazdach elektrycznych po sztuczną inteligencję. Warto dodać, że szczególnie entuzjastycznie podchodziła zawsze do kryptowalut, które ARK zyskuje dzięki współpracy z Grayscale Bitcoin Trust.

Jak wynika z danych FactSet, flagowy fundusz firmy Wood wygenerował zysk w wysokości ok. 160% w ciągu ostatnich 12 miesięcy i zwiększył swoje aktywa ponad 10-krotnie, do 22 mld USD. ARK Innovation jest obecnie największym aktywnym ETF na świecie.

Z kolei samo BTC kontynuuje swój marsz po kolejne ATH na wykresie. Dziś kosztuje ok. 52 000 USD, czyli ok. 3 proc. więcej niż 24 h temu i aż 15,5 proc. więcej niż tydzień temu. W skali 7 dni o 10 proc. zdrożało też ETH, druga co do wielkości kryptowaluta rynku, która kosztuje teraz około 1 900 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotego | bitcoin prognoza | kryptowaluty kursy | gpw pgnig | cena akcji mercator medical | jsw akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here