Naga Markets
Nieaktywna podaż bitcoina blisko rekordu. Ponad 60% BTC niewydane od roku
s

Zgodnie ze słynnym modelem Stock to Flow (S2F) kurs Bitcoina może podskoczyć do poziomów w wysokości 500 tys. dol. po halvingu z 2024 r. Takimi prognozami podzielił się niedawno jego twórca, znany na Twitterze, jako PlanB. Choć 39% osób biorących udział w przeprowadzonej przez niego ankiecie stwierdziło, iż BTC będzie oscylował poniżej wskazanej ceny, analityk ten przypomniał, że wcześniej mało kto wierzył w 55 tys. dol. za tę kryptowalutę po cyklicznym wydarzeniu z 2020 r.

Bitcoin może kosztować pół mln dol. po nadchodzącym halvingu

W opinii twórcy modelu S2F kurs największej z kryptowalut w okolicach 500 tys. dol. za monetę może być obecnie tak abstrakcyjną prognozą, jak myśl o BTC za więcej, niż 55 tys. dol. po halvingu z 2020 r. PlanB przypomniał, iż wiele osób nie przypuszczało, że Bitcoin dotrze do takich poziomów cenowych, tymczasem on ustanowił swoje ATH w pobliżu 68,7 tys. dol. według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap.Aktualnie najpopularniejsza z wirtualnych walut handluje na ponad 50% minusie od swojego szczytu wszech czasów. Jej kurs oscyluje w okolicach 30 tys. dol. za monetę, a na rynku utrzymuje się ekstremalna panika. 

Wykolejenie Bitcoina sprawiło, że 12% obserwatorów twórcy S2F biorących udział w ankiecie uznało, że BTC będzie handlował dalej w pobliżu obecnych poziomów po halvingu z 2024 r. Reszta użytkowników wykazała bardziej byczy sentyment. 

Największa ilość osób głosowała za tym, iż cena BTC znajdzie się poniżej poziomu 500 tys. dol. Takiej odpowiedzi udzieliło 39% respondentów. 30% obserwatorów zabierających głos wierzy w Bitcoina poniżej 100 dol., a 19% poniżej 1 mln dol. za monetę. 

Warto przypomnieć, że przed ostatnim halvingiem, który odbył się w maju 2020 r., najstarsza kryptowaluta kosztowała mniej, niż 10 tys. dol. Przy aktualnych poziomach doznała ona 3-krotnego wzrostu, a licząc progres do najnowszego ATH, urosła wówczas o ponad 580%!

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Prawo popytu i podaży oraz ogólny wzrost adopcji 

Halving to cykliczne wydarzenie na stałe wpisane w mechanizm BTC, w wyniku którego ilość nowo pojawiających się Bitcoinów na rynku, ulega zmniejszeniu. Obecnie górnicy tej kryptowaluty dostają w zamian za 1 wydobyty blok 6,25 monet BTC. Początkowo było to aż 50 BTC. Nagroda ta będzie dzielona na pół co każdy 210-tysięczny blok dotąd, aż wszystkie 21 mln monet zostanie wykopanych. 

Wielu ekspertów jest przekonanych o tym, że popyt na krypto aktywa pokroju Bitcoina będzie się zwiększał, wraz z wejściem na rynek nowych pokoleń wychowanych w erze cyfrowej. Wzrost adopcji wirtualnych walut widoczny jest już teraz. W ostatnich latach 2 kraje uczyniły Bitcoina prawnym środkiem płatniczym na swoim terenie, a to dopiero początek. Liczne firmy chcą także przyjmować płatności w krypto aktywach, co pozytywnie rokuje na całą branżę. Ograniczona ilość BTC w obiegu oraz rosnący popyt mogą więc doprowadzić do kolejnych wzrostów. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułNotowania indeksu Dow Jones wzrosły o 1,98 proc.
Następny artykułGrupa Pracuj podsumowuje pierwszy kwartał 2022 roku
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here