Naga MarketsSzef firmy Kraken, Dan Held, działa na rynku BTC od 2013 roku. W swoim ostatnim wywiadzie dla Cointelegraph wyjaśnił, w jaki sposób cena jednego bitcoina (BTC) może ostatecznie osiągnąć milion dolarów.

  • Dan Held jest zdania, że za 1 BTC będziemy płacili 1 mln USD.
  • Podkreśla, że kryptowaluta jest w sumie “nudna”.

Bitcoin jest nudny

Bitcoin słynie ze swojej zmienności kursowej, ale Held uważa, że ​​nie zawsze tak będzie. Mówi, że ​​bitcoin jest cyfrowym złotem.

– Bitcoiny w końcowych etapach od dziesięcioleci będą czymś bardzo nudnym. Nasi wnukowie będą mówić: „Dziadku, babciu, słyszę tylko o bitcoinach. Każdy ma bitcoiny. Kogo to obchodzi? Jakby to była nudna inwestycja. To jak trzymanie gotówki – uważa.

5 bln USD

Held przewiduje, że bitcoin utrzyma będzie mógł pochwalić się aż 5 do 100 bilionami dolarów kapitalizacji rynkowej, ale będzie to miało miejsce na „końcowych etapach”. Spowodowałoby to przekształcenie tego dziś wysoce zmiennego aktywa w „bardzo nudną” walutę. Cena 1 BTC spokojnie wyniesie wtedy 1 mln USD.

„Technologia Blockchain jest do bani”

Wiara Helda w bitcoiny jest niezachwiana. Widział, jak jego wartość netto rośnie i spada trzykrotnie o 80 proc. A jednak 90 proc. jego środków pozostaje zainwestowane w bitcoiny. Jego niechęć do dywersyfikacji swojego portfolio wynika z głębokiego przekonania, że ​​technologia blockchain jest przydatna tylko dla bitcoin. Innymi słowy uważa on, że altcoiny są zbędne.

– Satoshi celowo zbudował technologię blockchain, aby stworzyć bitcoina. Technologia blockchain jest do bani. To jest straszne. Budowanie bitcoina sprawia tyle kompromisów, że [blockchain] zasadniczo jest nieskuteczny dla prawie wszystkiego innego – mówi.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here