Naga MarketsBitcoin może doświadczyć presji spadkowej po odblokowaniu udziałów w Grayscale Bitcoin TrustBitcoin w tym tygodniu osunął się do poziomu 28 600 USD, najniższego od stycznia br. Niektórzy tam właśnie upatrują dno obecnej wyprzedaży, lecz analitycy JP Morgan widzą ryzyko większych spadków BTC.

Bitcoin przed kolejnym wyzwaniem 

Nieuchronnie zbliża się data się odblokowania udziałów w Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) zakupionych w styczniu. Fundusz ten skupia istotną część podaży BTC, a odblokowanie udziałów stanowi źródło ryzyka spadkowego dla największej kryptowaluty.— Pomimo pewnej poprawy, nasze sygnały pozostają ogólnie niedźwiedzie. Sprzedaż udziałów w GBTC, które opuszczają sześciomiesięczny okres blokady w czerwcu i lipcu to dodatkowe wyzwanie dla cen bitcoina – napisali  w nocie stratedzy JP Morgan kierowani przez Nikolaosa Panigirtzoglou.

Grayscale Bitcoin Trust to największy na świecie funduszem zarządzający aktywami cyfrowymi, pozwala inwestorom instytucjonalnym uzyskać ekspozycję na bitcoin poprzez udziały w funduszu powierniczym, który obecnie posiada 654 600 BTC. Obecna wartość tych bitcoinów to ponad 22 mld dolarów

Według JPMorgan, GBTC odnotował w grudniu 2020 r. rekordowe wpływy w wysokości 2 mld dolarów, a kolejne 1,7 mld wpłynęło do funduszu w styczniu.

Transza styczniowa ma zostać odblokowana w przyszłym miesiącu i prawdopodobnie uwolni udziały o wartości 140 000 BTC. Po odblokowaniu inwestorzy będą mieli możliwość zlikwidowania swoich udziałów na rynku wtórnym.

Analitycy z JPMorgan przewidują, że inwestorzy sprzedadzą przynajmniej część swoich udziałów, co doprowadzi do „presji zniżkowej na ceny GBTC i ogólnie na rynki bitcoina”.

Plus500

BTC/USD odbija od dolnej bandy konsolidacji

Cena bitcoina spadła we wtorek do poziomu 28 600 USD i była najniższa od 4 stycznia br. Jednakże, kupujący zyskali przewagę na koniec dnia broniąc obszaru wsparcia i jednocześnie dolnej bandy konsolidacji w obrębie poziomu 30 000 USD.

Od tego czasu kurs BTC/USD rośnie, chociaż dziś zyskuje poniżej 1 proc. i utrzymuje się w zakresie handlu ze środy. Kluczowy opór techniczny na tym walorze stanowi obszar w obrębie poziomu 42 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here