Naga Markets

Bitcoin stracił już ponad 75% wartości od swojego ubiegłorocznego szczytu cenowego. Tymczasem niektórzy eksperci rynkowi uważają, że spadki mogą dalej się pogłębiać. W swojej analizie biorą oni pod uwagę historyczne trendy, względem których kurs BTC nie zanurkował wystarczająco, aby konkurować z poprzednimi dołkami. 

  • Aktualna cena Bitcoina to około 16,5 tys. dol. za monetę. Jest ona o ponad 75% niższa, niż w listopadzie ubiegłego r. 
  • Według firmy badawczej Baro Virtual obecna sytuacja na rynku BTC nie jest wystarczająco “ostra”, aby dopasować się do historycznych trendów spadkowych
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Bitcoin może dalej tracić na wartości

Największa z kryptowalut handluje obecnie w pobliżu 16,5 tys. dol. za monetę. Jest to poziom cenowy niewidziany od 2 lat. Bitcoin ostatnim razem był tak tani w 2020 r. Strach i niepewność wśród inwestorów narasta, tymczasem firma badawcza Baro Virtual prognozuje, że może nie być to koniec spadków. 

Choć od swojego ATH czołowa kryptowaluta straciła już ponad ¾ swojej wartości, zdaniem niektórych ekspertów sytuacja na rynku nie jest wystarczająco “ostra”, aby dopasować się do historycznych trendów. 

Pytanie dot. tego, na jakim poziomie Bitcoin osiągnie swoje tegoroczne dno cenowe, jest jednym z najgorętszych tematów w branży w obecnym miesiącu. Dotychczas zanurkował do okolic 15,5 tys. dol. według uśrednionych danych pochodzących z platformy CoinMarketCap.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Analizując to, czy BTC mógł osiągnąć już swój najniższy poziom, eksperci z Baro Virtual wzięli pod uwagę dane dot. zysków i strat ponoszonych w sieci Bitcoina. W przeszłości bowiem kryptowlauta ta osiągała dołki, gdy straty dla jej transakcji były równe lub większe niż równoważne zyski w hossie, która je poprzedziła. W przeciwnym razie spadki mogą dalej się pogłębiać.

Obecne zrealizowane straty nie są wystarczająco duże, aby można było je dopasować do historycznego trendu kapitulacji Bitcoina. 

Aktualnie straty wynoszą 671 mln dol., a poprzedni maksymalny zysk wynosi od 1,3 mld dol. do 1,7 mld dol. Tak więc straty z 629 mln dol. do 1,029 mld dol. wciąż nie są wystarczające, aby potwierdzić całkowitą kapitulację” – podkreśla Baro Virtual.

W ciągu ostatnich 24 godzin sytuacja na BTC nieco się uspokoiła. Wczorajszą sesję zamknął on na 2,56% plusie. W ciągu ostatnich 7 dni cena tej kryptowaluty poruszała się między poziomem 15,5 tys. dol., a 16,9 tys. dol. za monetę. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułApple i Google opodatkowały internet? Elon Musk i Twitter chce iść na wojnę z gigantami
Następny artykułPaździernikowy CPI w USA zmniejsza prawdopodobieństwo kolejnej podwyżki 75 pb w grudniu, prognozuje Wells Fargo
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here