Naga MarketsSzef Binance, Changpeng Zhao, wygłosił swój pogląd na temat cyfrowych walut banków centralnych (CBDC). Dodał, że bitcoin może być zagrożony, jeśli uruchomiona zostanie bardziej zaawansowana cyfrowa waluta danego państwa.

  • CEO Binance wyraził swoją opinię nt. CBDC.
  • Jego zdaniem cyfrowe waluty tego typu mogą stanowić zagrożenie dla bitcoina.

Bitcoin jest zagrożony?

Changpeng Zhao uważa, że ​​wystarczająco dobrze zaprojektowana cyfrowa waluta banku centralnego może stać się zagrożeniem dla bitcoina. W czasie wywiadu, jakiego udzielił Jeffowi Robertsowi, zapytano go, w jaki sposób cyfrowy juan Ludowego Banku Chin wpłynie na branżę kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zhao odpowiedział, że każda waluta oparta na blockchainie byłaby dobra dla całej branży, ponieważ niejako legitymizuje zasoby cyfrowe i zwiększa świadomość ludzi na ten temat. Dodał, że obecnie trwa wyścig między mocarstwami dot. uruchomienia CBDC. Jego zdaniem takie rozwiązania prawdopodobnie początkowo będą bardziej restrykcyjne, ale z czasem będą ewoluować.

Zapytany bezpośrednio o zagrożenie dla bitcoina ze strony CBDC, CZ odpowiedział, że bardzo niewiele takich walut będzie cechowało się takim liberalizmem jak jest to w kwestii głównej kryptowaluty. Wszystkie będą zapewne wysoce scentralizowane i kontrolowane. Jednak w dłuższej perspektywie coś może się zmienić.

– Jeśli rząd naciskałby na inną kryptowalutę, która jest jeszcze bardziej otwarta, bardziej bezpłatna, ma mniej ograniczeń niż bitcoin oraz jest szybsza i tańsza w użyciu, zagroziłoby to bitcoinowi. Ale to jest dobre dla branży, jest po prostu czymś lepszym niż bitcoin i mogłoby go zastąpić – dodał.

Dodał, że nie byłoby to złe, ponieważ byłoby podobne do języka internetowego HTML5 zastępującego HTML4.

Binance a stablecoin oparty na juanie

Zapytany, czy Binance ma jakiekolwiek zamiary wprowadzenia stablecoina opartego na juanie, CZ stwierdził, że taki projekt nie zostanie uruchomiony w najbliższym czasie. Powodem są kwestie prawne wynikłe z kodeksu z Chin.

Warto przypomnieć, że dziś nad CBDC pracują Chiny i Europejski Bank Centralny, zaś Bahamy mogą już pochwalić się swoją cyfrową walutą, którą wyemitowano w tym tygodniu. Wiemy też, że Polska nie ma w planach emisji takiej e-waluty.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here