Naga Markets

 Bitcoin może być wart nawet 200 tys. dol., twierdzi prezes zarządu Virgin GalacticCena Bitcoina może zmierzać nawet do 200 tys. dol., jak twierdzi znany kanadyjski multimiliarder i inwestor Chamath Palihapitiya będący założycielem i CEO Social Capital.

  • Miliarder pochwalił się swego czasu zakupem miliona BTC za 80 dol. za jednego coina
  • Zatem, BTC w jego posiadaniu są już warte zatrważające 39 mld dol.
  • Palihapitaya jest także prezesem zarządu Virgin Galactic, spółki zajmującej się opracowywaniem komercyjnych lotów w przestrzeń kosmiczną

Bitcoin może przebić nawet barierę 200 tys. dol., twierdzi miliarder

Bitcoin może przebić 100 tys. dol., a potem nawet 200 tys. dol., jak stwierdził ostatnio Chamath Chamath Palihapitiya w wywiadzie dla CNBC. Zdaniem miliardera dzieje się tak, ponieważ ludzie zaczynają postrzegać Bitcoina jako zabezpieczenie przed polityczną oraz gospodarczą niepewnością.– Możemy odtworzyć te nagrania z CNBC z 2012 i 2013 roku, gdy Bitcoin był po 200 dol. i wszyscy się ze mnie śmiali za każdym razem gdy mówiłem o Bitcoinie? – zażartował Palihapitiya – I gdzie zmierza teraz? Prawdopodobnie do 100 tys. dol., 150 tys. dol., a potem i do 200 tys. dol.

Jego zdaniem Bitcoin posiada cechy, które pozwalają na uznanie go za rzadkie aktywo. Między innymi jest to po prostu niska podaż nowych coinów na rynek krypto. Co więcej, niewielka korelacja kursu najpopularniejszej kryptowaluty względem otoczenia makroekonomicznego sprawia, że nawet w sytuacji zapaści gospodarczej może on wzrastać pomimo zwiększające się niepewności w gospodarce.

Zonda

Miliarder nie wie jednak, kiedy ma nastąpić zdobycie zapowiedzianych przez niego kolejnych rekordowych poziomów.

– W jakim okresie? Nie wiem – może za pięć, dziesięć lat, ale kurs tam zmierza, a powodem tego jest to, że za każdym razem, gdy widzimy gdy tyle rzeczy dzieje się na świecie, to po prostu przypomina nam, że… nasi liderzy nie są godni zaufania i nie można na nich polegać tak jak kiedyś. – dodał Palihapitiya.

Zobacz również: Bitcoin testował poziom 40 tys. dol., po czym kurs BTC spadł o 5%

Jednocześnie, zachęcił on do wykorzystania Bitcoina nie jako aktywo spekulacyjne, ale jako długoterminową inwestycję, która mogłaby być zabezpieczeniem przed gospodarczym załamaniem na przyszłe lata.

NED

– Zatem, na wszelki wypadek potrzebujemy mieć jakiś rodzaj zabezpieczenia, który powinniśmy trzymać pod swoją poduszką i który daje nam dostęp do jakiegoś nieskorelowanego z gospodarka aktywa. – zaznaczył Palihapitiya.

Naszą prognozę dotyczącą rynku kryptowalut w 2021 roku znajdą Państwo pod tym odnośnikiem (link).

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here