Naga MarketsKryptowalutowi analitycy z Wall Street zgodnie twierdzą, że najgłębsze załamanie bitcoina od czasu, gdy mania kryptowalutowa rozpoczęła się w zeszłym roku może się nasiliać. Rich Ross z Evercore ISI uważa, że ceny BTC są skazane na trwały spadek z powrotem poniżej 200-dniowej średniej kroczącej, podążając ścieżką innych spekulacyjnych aktywów, co ugruntowałoby pozycję bitcoina poniżej psychologicznego oporu 40 tys. dol. Najstarsza kryptowalutą spadała w środę pod wspomniane strefy, reagując negatywnie na najnowsze ostrzeżenia regulacyjne z Chin.

  • Zdaniem analityków z Wall Street bitcoin poniżej obecnego wsparcia może być skazany na dalsza, silną deprecjację
  • Jeżeli jednak obroni obecne poziomy, to dla wielu inwestorów będzie to okazja do zakupu po o wiele korzystniejszej cenie
  • Podobna sytuacja miała miejsce m.in. w lutym, gdzie duzi gracze skupowali dołki na taniejącym BTC

Bitcoin pod ostrzałem prognoz analityków. Czy BTC/USD powróci nad 40 tys. dol.?

Inni obserwują wzór “niższych szczytów i niższych dołków” i twierdzą, że nieprzewidywalne tweety Elona Muska utrzymają tradycyjnych inwestorów z dal od zbyt zmiennego obecnie rynku. Istnieją również spekulacje, że złoto zaczyna przyciągać pieniądze, które normalnie mogłyby trafić na rynek cyfrowych aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Momentum teraz dość zdecydowanie przesunęło się w stronę niedźwiedzi – powiedział dyrektor generalny Tallbacken Capital Advisors LLC Michael Purves, który w zeszłym miesiącu poprawnie przewidział, że BTC będzie spadał.

Bitcoin wciąż wzrasta o ponad 300% od maja zeszłego roku, ale prędkość ostatniej wyprzedaży wstrząsnęła nowymi sympatykami kryptowalut i poddała w wątpliwość ideę, że stają się one bardziej dojrzała i stabilniejszą klasą aktywów. Ceny spadły o około 40% od maksimów z kwietnia, kiedy to osiągnęły poziom prawie 65 000 dolarów.

Purves twierdzi, że 40 tys. dolarów jest niezwykle istotną strefą dla BTC ponieważ pokrywa się z punktem, w którym rajd osiągnął szczyt w styczniu i z 50% cofnięcia od poziomów z grudnia 2020 roku. Jeśli bitcoin trwale przebije ten poziom, czeka nas więcej strat. Jeśli jednak ceny będą w stanie zawrócić część środowej wyprzedaży i powrócić nad wsparcie, może to być początek nowego rajdu, przewiduje analityk.

Bitcoin przełamał w środę ważne poziomy wsparcia, to jednak dopiero środowe zamknięcie sesji potwierdzi czy wybicie jest trwałe, czy tylko chwilowe. Jeżeli notowania zamkną się pod 200 EMA i 40 tys. dol., wtedy korekta może się pogłębić. Źródło: Tradingview.com

– Wycofanie korekcyjne musiało się wydarzyć. Jest to zdrowa reakcja rynku, która pozwoli dokupić BTC po niższych cenach –  powiedział Justin Chuh, starszy trader w Wave Financial, który inwestuje w aktywa kryptowalutowe.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Bitcoin: detaliści sprzedają, duzi gracze szukają okazji do akumulacji

Kontrapunkt przedstawiał na początku tygodnia Fundstrat Global Advisors. W nocie z poniedziałku, strateg David Grider zaprezentował dziewięć powodów wyjaśniających dlaczego uważa, że ceny są przygotowane do odbicia.

Nie znamy przyszłości, ale uważamy, że znajdujemy się blisko lokalnego dołka i nie chcemy, aby inwestorzy panicznie sprzedawali swoje BTC – komentował Grider. Panicznej sprzedaży nie udało się jednak ominąć i jak sugerują dane Glassnode, ponad 1,1 mln „młodych” adresów BTC likwidowało swoje pozycje na początku tygodnia, czyli jeszcze przed środową falą wyprzedaży.

Anchorage Digital, który prowadzi platformę aktywów cyfrowych dla inwestorów instytucjonalnych, powiedział natomiast, że w odróżnieniu od detalistów większe podmioty utrzymują lub zwiększają swoje pozycje w cyfrowych aktywach. “Patrzą na to jako na dobry punkt wejścia” – powiedział Diogo Monica, prezes i współzałożyciel firmy z siedzibą w Kalifornii.

Inni obserwatorzy wykresów zwracają się w stronę ETF-ów jako odniesienia gdzie zmierza rynek kryptowalut. Dean Christians z SentimenTrader monitoruje skoncentrowany na blockchainie fundusz o nazwie Amplify Transformational Data Sharing ETF.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: funt brytyjski kurs | nasdaq kurs | kurs funta online | cd notowania | cdprojekt kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM z re-testem poprzednich szczytów. Miedź nadal zyskuje
Następny artykułCD Projekt: przełom w sprawie pozwów zbiorowych powiązanych z premierą Cyberpunk
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here