Naga MarketsBitcoin mocno w górę, w reakcji na wojnę chińskiego regionu z rynkiem miningu BTCChińska Mongolia Wewnętrzna zakazała wydobywania kryptowalut i zadeklarowała zamiar zamknięcia wszystkich takich projektów do kwietnia bieżącego roku, wywołując obawy, że światowa gospodarka numer dwa podejmie w tym roku więcej kroków w celu wyeliminowania pożerających duże ilości energii praktyk. Deklaracja „wojny” z branżą kopania kryptowalut, o której informuje agencja prasowa Bloomberga, spowodowała skok notowań bitcoina w poniedziałek po weekendowej wyprzedaży.

  • Bloomberg pisze o “wojnie z rynkiem wydobycia bitcoina” w reakcji na decyzję chińskiego regionu, który musi ograniczyć zużycie energii
  • Cena BTC w godzinach przedpołudniowych zyskiwała 5,8%, odbijając od ponad miesięcznych minimów
  • Rynek kryptowalut w Chinach był niegdyś jednym z najprężniej rozwijających się, zmiany regulacyjne jednak ograniczyły jego potencjał

Bitcoin rośnie w poniedziałek o niemal 6% po doniesieniach z Chin

Autonomiczny region wybierany często przez przemysł wydobycia bitcoina z powodu taniej energii, zakazał również nowych projektów związanych z cyfrowymi monetami, zgodnie z projektem planu opublikowanym na stronie internetowej Komisji Rozwoju i Reform Mongolii Wewnętrznej 25 lutego. Celem jest ograniczenie wzrostu zużycia energii do około 1,9% w 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ogłoszenie to zaniepokoiło branżę, która ma za sobą wieloletnią kampanię Chin mającą na celu ograniczenie aktywności ze względu na obawy dotyczące baniek spekulacyjnych, oszustw i marnotrawstwa energii. Projekt został wydany kilka tygodni po tym, jak Narodowa Komisja Rozwoju i Reform – główny planista gospodarczy Chin – skarciła Mongolię Wewnętrzną za to, że jako jedyna prowincja nie zdołała kontrolować zużycia energii w 2019 roku.

Zgodnie z projektem planu, region ma teraz na celu zmniejszenie emisji na jednostkę produktu krajowego brutto o 3% w 2021 i kontrolowanie przyrostu zużycia energii na poziomie około 5 milionów ton węgla.

Bitcoin rozszerzył zyski w poniedziałek po doniesieniach o tym ruchu, wzrastając aż o 5,8% do poziomu powyżej 47,9 tys. dol.

Bitcoin w górę po doniesieniach z Chin. Źródło: Tradingview.com

Mongolia Wewnętrzna, która obsługuje wiele kopalń węgla, słynie z niedrogiej energii i przyciągnęła inwestycje z wielu energochłonnych sektorów, takich jak aluminium i wytapianie żelaza w ciągu ostatnich dziesięcioleci. Region ten odpowiadał za 8% globalnej mocy obliczeniowej górnictwa BTC, zgodnie z danymi indeksu Bitcoin Electricity Consumption Index, który opracował Uniwersytet Cambridge. Chiny kontrolowały ponad 65% całej sieci, dzięki atrakcyjnej kombinacji niedrogiej energii elektrycznej, lokalnych fabryk produkujących chipy komputerowej i taniej siły roboczej.

Lokalne działania ożywiają jednak stare obawy. Pekin od 2017 roku zniósł wstępne oferty monet (ICO) i zakazał handlu wirtualnymi walutami w swoich granicach, zmuszając wiele giełd do wyjścia do innych jurysdykcji. Kraj był kiedyś domem dla około 90% transakcji kryptowalutowych oprócz udziału w lwiej części samego wydobycia.

Bitcoin i kryptowaluty zakazane w Chinach, jednak skok ceny ożywił szarą strefę

Skok cen bitcoina o 300% od października ożywił chińską szarą strefę handlu kryptowalutami, stawiając organy regulacyjne w stan gotowości w związku z ryzykiem finansowym i odpływem kapitału w miarę wzrostu zmienności. Chiny zamknęły swoje lokalne giełdy kryptowalutowe w 2017 roku, tłamsząc rynek spekulacyjny, który stanowił 90% globalnego handlu bitcoinami.

Inwestorzy krajowi handlują teraz bitcoinem na platformach należących do chińskich giełd, które przeniosły się za granicę, w tym Huobi i OKEx.

Giełdy kryptowalut skoncentrowane na Chinach nie są licencjonowane na kontynencie, ale osoby fizyczne mogą łatwo otworzyć konta i handlować online, jeśli prześlą szczegóły swoich chińskich dowodów tożsamości.

Giełdy takie jak Binance i MXC zabraniają używania juana i pozwalają tylko na handel między parami kryptowalut, takimi jak bitcoin i powiązany z dolarem stablecoin tether (USDT). Chińscy inwestorzy mogą korzystać z rynków peer-to-peer, aby kupić USDT za pomocą juanów, z płatnością dokonywaną za pomocą kart bankowych lub przelewów online. Proces ten nie narusza chińskiego prawa.

Chińscy inwestorzy wydają się przenosić kapitał za granicę, aby uzyskać swoje USDT, pod pozorem dokonywania zakupów medycznych lub innych legalnych wydatków. Ta luka pozwala inwestorom na obejście surowych kontroli kapitałowych w Chinach.

Chiński organ nadzorujący rynek papierów wartościowych powiedział swoim regionalnym biurom w zeszłym tygodniu, aby przyjęły ściślejszy nadzór nad handlem kryptowalutami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest blik | akcje bml | notowania ropy | notowania akcji pgnig | kurs funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here