Naga MarketsZa 20 lat Bitcoin będzie bardzo powszechny, a „gotówka może zniknąć”, powiedział menedżer funduszu hedgingowego. Legendarny zarządzający Paul Tudor Jones, pozostaje mocnym zwolennikiem najpopularniejszej kryptowaluty. BTC spada pod koniec tygodnia oscylując przy poziomie 19 000 USD.

  • Kapitalizacja Bitcoina to zaledwie 500 mld USD vs 90 bln USD wyceny rynków akcji
  • Jones spodziewa się „eksplozji” wzrostu gospodarczego w przyszłym roku
  • Kryptowaluty obecnie przypominają sytuację na akcjach spółek internetowych w 1999 roku

Bitcoin: kryptowaluty zastąpią gotówkę?

Moneta Bitcoin i dolarPo zainwestowaniu w Bitcoina w maju i nazwaniu go zabezpieczeniem przed inflacją, w czwartkowym wywiadzie dla Yahoo Finance Jones rzucił więcej byczych prognoz stwierdzając, że ​​BTC jest wyjątkowo niedowartościowany.

Te artykuły również Cię zainteresują
–  Bitcoin ma „złą cenę”, biorąc pod uwagę wszystkie możliwości, jakie posiada. Zasób cyfrowy kosztuje obecnie zaledwie 19 000 USD, a kapitalizacja rynkowa wynosi 349 miliardów USD po gwałtownym spadku o 625 USD w ciągu ostatnich godzin – powiedział Jones.

Uważam, że droga naprzód prowadzi stąd na północ – dodał.

Następnie inwestor porównał kapitalizację rynkową Bitcoina z kapitalizacją akcji, walut fiducjarnych i oczywiście 8 bilionów dolarów kapitalizacji rynkowej złota.

Nie jestem ekspertem od Bitcoina w żadnym wypadku. Jednak przy kapitalizacji rynkowej poniżej 500 miliardów dolarów to bardzo niska wycena w świecie, w którym kapitalizacja rynkowa akcji wynosi 90 bilionów dolarów, a Bóg wie, ile bilionów walut fiducjarnych – podkreślił

Jones faktycznie spodziewa się „eksplozji” wzrostu gospodarczego w przyszłym roku z powodu znoszenia lockdownów, a także odreagowania apetytu na ryzyko, gdy Kongres i Fed wprowadzą więcej bodźców.

Świetlana przyszłość walut cyfrowych

Bitcoin obecnie przypomina sytuację na akcjach spółek internetowych w 1999 roku.

W tym czasie Internet był w powijakach i nikt nie wiedział, jak go doceniać ze względu na nowe możliwości, które przed nim czekały – powiedział dyrektor ds. informatyki i założyciel Tudor Investment Corp.

Podobnie jak firmy internetowe, które były przełomem pomimo pęknięcia bańki, radziły sobie później niewiarygodnie dobrze i ostatecznie stały się dominującymi graczami na świecie. W ocenie Jonesa podobnie będzie z kryptowalutami.

Za 20 lat, nasze dzieci i wnuki, wszyscy będziemy używać jakiegoś rodzaju cyfrowej waluty. W przyszłości cyfrowa waluta będzie bardzo powszechna, a „gotówka może nawet zniknąć” – dodał Jones.

W jego ocenie będziemy mieć kryptowaluty zawierające wartość i te bardziej „przemysłowe”. Podobnie jak złoto wśród metali szlachetnych, Bitcoin może być wirtualną walutą gromadzącą wartość.

Bitcoin wyraża wartość ze względu na ograniczoną podaż. Inne kryptowaluty będą bardziej przypominały metale przemysłowe, takie jak miedź, platyna i pallad, które będą kryptowalutami transakcyjnymi – podsumował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin na szczytach. BTC oscyluje przy 19 000 USD

Bitcoin zamknął się w czwartek ceną 19 448 USD i była to czwarta sesja powyżej 19 000 USD w tym roku. Główna kryptowaluta wzrosła o 82% w ciągu ostatnich trzech miesięcy i 169% od początku roku. Według cen CoinGecko, 1 grudnia 2020 r. został faktycznie przekroczony nowy rekord wszech czasów. Jednak oficjalnie branża postrzega 20000 USD jako najwyższy poziom w historii z 2017 r., który należy pokonać, by umożliwić dalsze wzrosty.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here