Naga MarketsBitcoin: Moc haszowania sieci BTC odrabia 20% strat. USA i Kazachstan korzystają na odpływie górników z ChinSurowe regulacje kryptowalutowe w Chinach oznaczały zamknięcie biznesu dla wielu lokalnych firm działających w ekosystemie kopania bitcoina (BTC). Nagłe zniknięcie górników z sieci spowodowało spadek hash rate. Moc haszowania, czyli skumulowana moc obliczeniowa sieci Bitcoin, spadła z rekordowego poziomu 180 666 milionów haszy na sekundę (Mhash/s) do 84,79 Mhash/s w ciągu zaledwie 21 dni. Podczas gdy spadek hash rate był bezpośrednio powiązany z ograniczeniem liczby chińskich górników, dane Blockchain Explorer sugerują stały wzrost trudności wydobycia i mocy haszowania od 3 czerwca do teraz.

Bitcoin: hash rate sieci wzrósł o ponad 21% od czerwcowego dołka

Od czasu spadku, hash rate wzrósł o 21,38%, dzięki powrotowi migrujących chińskich górników, którzy zaczęli działać poza granicami kraju. Wynikająca z tego korekta w trudności wydobycia bitcoina przekłada się na wyższe koszty obliczeniowe. W miarę powrotu do sieci kolejnych górników z Chin, koszty operacyjne na całym świecie będą nadal rosły.Biorąc pod uwagę początkowy opór ze strony chińskiego rządu, górnicy szukali lokalizacji, która oferuje zarówno jasność regulacyjną, jak i niższe koszty energii elektrycznej. Pod uwagę brano między innymi Kazachstan, Rosję, Stany Zjednoczone, czy też Kanadę oraz rozwiązania kopania w chmurze.

Moc haszowania sieci bitcoin wraca nad poziom 100 eksa haszy na sekundę (EH/S). Źródło: Blockchain.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

De-Chiny-zacja branży górniczej BTC

Chińska polityka regulacyjna dotycząca kryptowalut doprowadziła do paraliżu branży górniczej. Pod pretekstem ochrony obywateli przed inwestycjami wysokiego ryzyka, chińskie władze zmusiły firmy kryptowalutowe do znacznego ograniczenia swojej oferty lub przeniesienia się za granicę. Wang Juana, członek chińskiej rady doradczej OECD Blockchain Expert Policy Advisory Board, stwierdził:

– Widzimy, jak rynek kryptowalutowy wchodzi na ścieżkę „de-Chiny-zacji” najpierw w zakresie handlu, a teraz w zakresie mocy obliczeniowej, w oparciu o serię mocniejszych kroków podjętych przeciwko kryptowalutom i wydobywaniu bitcoina przez Pekin.

W szczytowym momencie we wrześniu 2019 roku, Chiny odpowiadały za 75,53% globalnego wskaźnika hash rate i wykazywały stopniowy spadek na długo przed wprowadzeniem zakazu wydobycia. Podczas gdy obecny wkład Chin w hash rate stoi na poziomie 46,04%, Stany Zjednoczone rozszerzyły swój udział do 16,85% w skali globalnej.

invest
Wydobycie w Chinach spada do najniższego poziomu od lat, z czego korzystają między innymi Stany Zjednoczone. Wzrost zauważalny jest również w Kanadzie oraz Kazachstanie. Źródło: CBECI

Rosja, Kazachstan i Kanada, również widzą większe zaangażowanie w kryptowaluty, oferując dom dla migrujących chińskich górników. Jak twierdzi wielu ekspertów, rozbity monopol Chin nad przemysłem wydobywczym sygnalizuje pozytywny ruch w kierunku decentralizacji ekosystemu kryptowalutowego i szybszego przejścia na odnawialne źródła energii. Eksperci już teraz sugerują, że kopanie BTC może być mniej szkodliwe dla środowiska niż w przeszłości.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: develia akcje notowania | comarch cena akcji | intercars cena akcji | kursy funta | dolary kurs | mbank giełda | orlen akcje notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here