Naga MarketsFrancois Villeroy de Galhau z EBC
Francois Villeroy de Galhau z EBC

Zdaniem Francoisa Villeroya de Galhau reprezentującego Europejski Bank Centralny (EBC) nie wszystkie kryptowaluty posiadają równą wartość dla współczesnego systemu finansowego. O ile podobnie jak Mario Draghi uważa, że Bitcoin nie jest prawdziwym środkiem płatniczym, to widziałby zastosowanie dla stable coinów – cyfrowych tokenów powiązanych z realnymi aktywami, takimi jak między innymi dolar amerykański.


Bitcoin nie, stable coiny tak – twierdzi przedstawiciel EBC i Banku Francji

Bank Francji “z dużym zainteresowaniem obserwuje inicjatywy sektora prywatnego mające na celu rozwój sieci, w ramach których “stabilne monety” byłyby wykorzystywane w transakcjach dotyczących “tokenizowanych” papierów wartościowych lub towarów i usług” – powiedział Villeroy w Paryżu. “Są one zupełnie inne niż aktywa spekulacyjne, takie jak Bitcoin, i bardziej obiecujące”.

JPMorgan Chase & Co. opracował własnego stable coina w celu przyspieszenia płatności między klientami korporacyjnymi, a Facebook Inc. bada możliwość ich zastosowania w ramach swojego komunikatora WhatsApp

Tymczasem tokenizacja polega na przekształcaniu aktywów ze świata rzeczywistego, takich jak dług lub nieruchomości, w cyfrowe kontrakty wykorzystujące technologię blokchainową. Jeden z francuskich banków, Societe Generale SA, wyemitował ostatnio 100 milionów euro  obligacji w formie cyfrowych tokenów, aby przetestować bardziej efektywny proces emisji papierów dłużnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

EBC: Bitcoin to „diabelskie potomstwo kryzysu finansowego”

Chociaż część przedstawicieli EBC, w tym Villeroy, widzą w stable coinach ciekawe możliwości rozwoju obecnego systemu finansowego, to już w zeszłym roku Benoît Cœuré, członek zarządu europejskiej instytucji jasno stwierdzał, że rynek kryptowalut boryka się z ogromem problemów i jest „diabelskim potomstwem kryzysu finansowego”.

„Wiem, że za wypowiedzenie tych słów w Bazylejskiej wieży targowej może mnie razić grom z jasnego nieba – ale Bitcoin rzeczywiści był niezwykle sprytnym pomysłem. Niestety, nie każdy mądry pomysł jest jednocześnie dobrym”, powiedział w listopadzie 2018 r. członek Rady EBC w Bazylei. „Bitcoin to swoiste połączenie bańki, piramidy finansowej i katastrofy ekologicznej”

Zobacz również: 6 banków zamierza z pomocą IBM emitować stablecoinyConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here