Naga MarketsBitcoin mining: Zarobek górników BTC ponownie wynosi 60 mln dol. dziennieGórnicy bitcoin (BTC) zarobili 60 milionów dolarów w przeciągu ostatnich 30 dni, pokazując pierwsze oznaki ożywienia po zeszłomiesięcznym poważnym spadku przychodów, który nastąpił po masowych przerwach w związku z przerwami w dostawie energii w niektórych chińskich prowincjach.

  • W kwietniu hashrate sieci silnie spadał przez problemy z dostawą prądu w Chinach
  • Odbiło się to negatywnie również na zarobkach górników, które silniej osuwały się pod koniec ubiegłego miesiąca
  • Najnowsze średnie pokazują jednak powrót w okolice rekordowych wartości

Bitcoin mining ponownie daje górnikom zarobić rekordowe sumy

W kwietniu wypadki w kopalniach węgla i późniejsze inspekcje w Xinjiang spowodowały ograniczenie dostaw energii dla regionalnego przemysłu wydobycia kryptowalut. Zmusiło to górników do wyłączenia sprzętu ASIC, który generuje moc obliczeniową wyłącznie w celu zabezpieczenia transakcji i wprowadzenia “pracy” do protokołu proof-of-work Bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według danych Blockchain.com, przychody z wydobycia BTC spadły z 30-dniowego średniego szczytu 60 milionów dolarów – odnotowanego 16 kwietnia – do zaledwie 57,08 milionów dolarów w dniu 2 maja. Witryna zbiera dane górników dotyczące nagród za bloki i opłat transakcyjnych.

Przychody górników Bitcoin. Źródło: Blockchain.com

Spadek zysków zbiegł się w czasie ze spadkiem hashrate sieci Bitcoin, co oznacza, że wiele górników ASIC przestało działać po utracie głównego źródła energii. Całkowity hashrate na sekundę (średnia siedmiodniowa) spadł z rekordowego poziomu 172 EH/s na sekundę 16 kwietnia do 131 EH/s 23 kwietnia, co oznacza deprecjację o około 30%.

Szybkość hashowania Bitcoina. Źródło: Blockchain.com

Od tego czasu powrócił do 168 EH/s w dniu 5 maja, wskazując, że górnicy wznawiają swoje operacje po znacznym spadku trudności wydobycia cztery dni temu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Wpływ na ceny spot bitcoina

Ceny BTC doznały znacznych spadków po przerwach w dostawach w Chinach. Kryptowaluta spadała ustanowieniu historycznego szczytu w pobliżu 65 tys. dol. 14 kwietnia. Chiński FUD – strach, niepewność i wątpliwości – przyspieszył wyprzedaż powodując, że kurs BTC/USD spadł do poziomu 50 591 dol. w dniu 25 kwietnia.

invest
BTC/USD 1-dniowy wykres świecowy (Coinbase). Źródło: TradingView

Spadek ceny i hashrate nastąpił prawie jednocześnie, dostarczając dalszych dowodów na wyższą pozytywną korelację między tymi dwoma wskaźnikami. Mówiąc prościej, hashrate reprezentuje moc obliczeniową sieci Bitcoin. Oznacza to, że im wyższy, tym wyższy teoretyczny koszt “ataku” na sieć, co czyni tę metrykę synonimem bezpieczeństwa całego ekosystemu.

Cena BTC powróciła do poziomu 57 tys. dol.: oznacza to, że reset sieci pomaga utrzymać dominujące bycze nastawienie kryptowaluty. Więcej pozytywnych czynników pochodzi z projekcji trudności wydobycia. Dame z BTC.com pokazują, że powinna ona wzrosnąć o skromny 1% w kolejnej dwumiesięcznej (lub 2016-blokowej) korekcie 13 maja.

Trudność sieci, która pokazuje ile pracy zajmuje węzłom BTC rozwiązanie równania niezbędne do operacji wydobywczych, spadła o 12,6% w dniu 2 maja. Ma to tendencję do zwiększania marży zarówno dla nieefektywnych, jak i efektywnych górników, obiecując niższe ryzyko wyprzedaży bitcoina po stronie producentów.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here