Naga MarketsWraz z nową lokalizacją kopiąca BTC spółka chce znacznie zwiększyć swój potencjał wydobywczyPółnocnoamerykańska firma Blockcap zajmująca się wydobyciem kryptowalut ogłosiła w weekend, że otwiera nowe biura w Austin w Teksasie. Firma górnicza podaje, że gdy jej nowe obiekty zostaną uruchomione w „Stanie Samotnej Gwiazdy”, jej moc haszowania sięgnie około 3,5 eksahaszy na sekundę z łączną liczbą 42 tys. koparek. Zgodnie z danymi blockchain, stanowiłoby to ponad 2% hashrate całej sieci Bitcoin (BTC), jednak Blockcap twierdzi, że jego całkowita moc wydobycia będzie stanowić tylko 1% mocy hashowania sieci.

  • Decyzja nastąpiła między innymi po tym, jak Elon Musk zdecydował się otworzyć kolejną fabrykę Tesli właśnie w Austin
  • W związku z napływem nowych firm technologicznych o mieście coraz częściej mówi się jako o „Krzemowych Wzgórzach” (odniesienie do amerykańskiej Doliny Krzemowej)
  • Jeszcze pod koniec marca Blockap informował, że dąży do powiększenia swojej floty koparek do 40 tys. przed końcem roku

Blockap podąża za Teslą i Elonem Muskiem: firma stawia na Teksak

Austin jest bazą domową, z której będziemy realizować naszą misję i przybliżać to wspaniałe miasto do centrum ekosystemu technologii blockchain w Stanach Zjednoczonych. Widzimy również właśnie to miasto jako idealną lokalizację, z której możemy kontynuować rozszerzanie naszych operacji, ponieważ rozwijamy się zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym – powiedział przewodniczący i założyciel Blockcap, Darin Feinstein

Te artykuły również Cię zainteresują
Blockcap powołał się na producenta samochodów elektrycznych Tesla, który również założył jedną ze swoich fabryk właśnie w Austin. Dyrektor generalny Tesli i miliarder Elon Musk niedawno kupił dom w stolicy stanu za ponad 3 miliony dolarów nad jeziorem Austin na zachód od centrum miasta, podczas gdy firma rozpoczyna prace ziemne nad Gigafactory po wschodniej stronie metropolii bliżej międzynarodowego lotniska Austin-Bergstrom.

Firma górnicza nie odpowiedziała natychmiast na pytania dotyczące tego, gdzie planuje założyć swoje biura w Austin lub ile miejsc pracy zostanie utworzonych w procesie, choć Feinstein zdradził, że ma zamiar “zatrudniać lokalnie”. Musk informował w tweecie w zeszłym miesiącu, że nowa lokalizacja Giga Texas przyniesie ponad 10 000 miejsc pracy, skutecznie zwiększając liczbę pracowników w firmie produkującej samochody elektryczne o ponad 14%.

Debiut Blockcap i innych firm blockchain w Lone Star State ma poparcie byłego gubernatora Teksasu Ricka Perry’ego, republikańskiego polityka. Perry stwierdził, że Teksas “stał się główną lokalizacją dla przyszłościowych gałęzi przemysłu, takich jak blockchain” i że Blockcap prawdopodobnie doprowadzi do tworzenia miejsc pracy i wzrostu gospodarczego w stanie.

Założony w 2020 roku przez grupę weteranów blockchain, Blockcap kontroluje obecnie około 12 000 platform wydobywczych generujących ponad 7 BTC dziennie, czyli 416 550 dol. w momencie publikacji. Firma zebrała ponad 75 milionów dolarów w dwóch rundach finansowania prowadzonych przez Off The Chain Capital i Foundry Digital. Według Blockcap, firma niedawno nabyła maszyny do wydobywania Bitcoin o wartości ponad 500 milionów dolarów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here