Naga MarketsNiemiecki polityk Sven Giegold, który jest członkiem Parlamentu Europejskiego, w wywiadzie dla Funke wezwał do stworzenia prawa, które nałożyłoby limit na ilość energii elektrycznej zużywanej przez górnictwo bitcoina (BTC).

Bitcoin mining skrytykowany przez członka Partii Zielonych

Rzecznik Europejskiej Partii Zielonych wzywa, aby zużycie zasobów przez kryptowaluty, takie jak BTC, zostało ograniczone przez prawo.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Dopóki kryptowaluty były małymi zabawkami w piaskownicy, nie było potrzeby regulacji, innowacyjnym technologiom trzeba dać przestrzeń do rozwoju. Ale jeśli coś staje się ekologicznie szkodliwe na skalę taką jak wydobycie kryptowalut, to trzeba interweniować – powiedział Giegold w wywiadzie dla gazety grupy medialnej Funke

Według badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Cambridge i Międzynarodową Agencję Energii (IEA), kopanie BTC zużywa tyle energii elektrycznej, ile Holandia każdego roku. Elon Musk uzasadnił swoją decyzję, aby na razie nie akceptować cyfrowej waluty do zakupu pojazdów firmy Tesla między innymi tymi względami środowiskowymi.

Giegold twierdzi, że ślad CO2 bitcoina szkodzi niemieckiej gospodarce, jednocześnie zwiększając globalną emisję gazów cieplarnianych. Dodaje, że ograniczenie wydobycia kryptowalut powinno być już dawno w agendzie UE dodając, że regulacje dla przemysłu wydobywczego są “spóźnione”.

Podczas gdy Europa zakazuje samochodów napędzanych paliwami kopalnymi, to ich użyteczność jest większa niż bitcoina. „Samochód przynajmniej pozwala transportować osoby z punktu A do punktu B”

Krytyka Giegolda nie jest zaskoczeniem, ponieważ jest on prominentnym członkiem niemieckiej pro-ekologicznej Partii Zielonych, która obecnie wyprzedza w sondażach Unię Chrześcijańsko-Demokratyczną Angeli Merkel. Zieloni otrzymali darowiznę w wysokości 1 miliona euro w postaci BTC od twórcy oprogramowania Mortiza Schimidta, który zrezygnował z kryptowaluty ze względu na jej wpływ na środowisko.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco kurs | kurs akcji orlen | akcje cyfrowy polsat | datawalk akcje | nasdaq giełda | notowania 11bit | lotos giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here