Naga MarketsBitcoin mining: Pekin sprawdza kto zajmuje się kopaniem kryptowalutStolica Chin, Pekin, przeprowadza kontrolę centrów danych zaangażowanych w wydobycie kryptowalut, aby lepiej zrozumieć ich wpływ na zużycie energii, według źródeł cytowanych przez agencję prasową Reutera. Miejskie Biuro Gospodarki i Technologii Informacyjnych w Pekinie wysłało we wtorek “zawiadomienie alarmowe” do operatorów centrów danych w mieście. Ci musza zgłosić czy są zaangażowani w biznes wydobywania bitcoinów i innych kryptowalut.

  • Jeśli tak, to muszą zgłosić ilość i udział energii zużywanej przez górnictwo kryptowalutowe, zgodnie z zawiadomieniem.
  • Coraz większa ilość regulacji sprawia, że duże kopalnie wolą wydobywać BTC w Kanadzie, centralnej Azji lub północnej Europie, a nie w Chinach

Pekin chce kontrolować wydobycie kryptowalut?

Urzędnik miejskiego biura, który odmówił ujawnienia tożsamości powiedział, że prośba została skierowana przez władze miasta dodając, że odbiorcami zawiadomienia są między innymi trzej najwięksi chińscy operatorzy telekomunikacyjni. Dodał jednocześnie, że nie wie, co jest powodem tego działania, ani czy jest to część ogólnokrajowej kampanii.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszłym miesiącu, chiński region Mongolia Wewnętrzna informował, że zamknie wszystkie projekty wydobywania kryptowalut do końca kwietnia w ramach szerszych wysiłków na rzecz poprawy efektywności energetycznej.

Górnicy kryptowalutowi używają specjalnie zaprojektowanych maszyn komputerowych do weryfikacji transakcji kryptowalutowych w procesie wydobywania nowych cyfrowych aktywów, takich jak bitcoin. Proces ten wymaga ogromnych ilości mocy obliczeniowej, a co za tym idzie energii elektrycznej. Chińskie regiony, w tym Mongolia Wewnętrzna, Syczuan, Yunnan i Xinjiang, są atrakcyjnymi miejscami “górniczymi” ze względu na niskie ceny energii. Sam Pekin nie jest natomiast postrzegany jako główne centrum wydobywania kryptowalut.

W zeszłym tygodniu szeroko zakrojona kontrola bezpieczeństwa w elektrowniach w Xinjiang po wypadku w kopalni węgla zakłóciła wydobycie kryptowalut i przyczyniła się do wahań cen bitcoina.

Edward Lu, wiceprezes Canaan Inc, chińskiego producenta maszyn do wydobywania kryptowalut, powiedział, że coraz częściej obsługuje klientów w miejscach takich jak Kanada, północna Europa i centralna Azja, które mają tanią energię elektryczną oraz jasne i przewidywalne przepisy.

– Chiny były kiedyś miejscem, w którym górnictwo kryptowalutowe kwitło, ale biznes kurczy się z powodu polityki – powiedział Lu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

​Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcję pgnig prognozy 2020 | s&p notowania | ranking kryptowalut | bitcoin era | kurs cdprojekt |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here