Naga MarketsBitcoin miner Marathon Digital Holdings z rekordem na Wall StreetAkcje Marathon Digital Holdings (MARA) rosły o prawie 16% w poniedziałek po tym, jak górnik kryptowalutowy ogłosił znaczny wzrost zdolności wydobywczych w pierwszym kwartale, co pozwoliło mu na znaczne zwiększenie udziałów w rynku bitcoina (BTC).

  • Akcje MARA skoczyły o 15,8% i zamknęły się na poziomie 56,56 dol., ustanawiając nowy rekord.
  • Wcześniej w ciągu dnia akcje wydobywcze kryptowalut rosły chwilowo nawet o 17,1%.
  • Dla porównania, skoncentrowany na technologii Nasdaq Composite Index wzrósł w poniedziałek o 1,7%. Tymczasem Bitwise 10 Crypto Index Fund awansował o 1,9%.

Marathon Digital zwiększa udział w rynku bitcoina (BTC)

Przy obecnych wartościach, Marathon Digital osiąga całkowitą kapitalizację rynkową w wysokości 5,6 miliarda dolarów, co stawia go wśród największych kryptowalutowych akcji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Marathon wydobył 196 BTC w kwartale kończącym się 31 marca, zwiększając swój całkowity stan posiadania do 5 134,2 BTC, ogłosiła spółka w poniedziałek. Przy obecnych wartościach, udziały Marathon w BTC są warte prawie 302 miliony dolarów.

Oprócz wydobycia tego cyfrowego aktywa, Marathon zakupił 4812,66 BTC w styczniu po średniej cenie 31 168 dolarów.

Cena akcji Marathon Digital zamyka się na nowym rekordowym poziomie. Źródło: TradingView

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

– Nasza firma jest w trakcie znaczącej transformacji. Jak wskazują liczby dotyczące wydobycia bitcoinów w pierwszym kwartale, wyraźnie zaczynamy się skalować, ponieważ codziennie włączają się nowe kopalnie. W ciągu pierwszych dziesięciu dni marca zainstalowaliśmy w naszym zakładzie w Hardin 3 tys. maszyn górniczych, zanim na harmonogram instalacji wpłynęły niekorzystne warunki pogodowe. Na początku 2022 roku nasza flota górnicza będzie liczyła 103 120 maszyn górniczych, generujących 10,37 EH/s. To oznacza wzrost o 4081% – powiedział Merrick Okamoto, prezes i dyrektor generalny Marathon.

Firma była w stanie zwiększyć skalę swoich operacji wydobywczych w pierwszym kwartale po otrzymaniu 10 300 maszyn górniczych S-19 Pro ASIC od Bitmain. Flota wydobywcza Marathonu składa się obecnie z 5 800 koparek, którzy wspólnie generują 0,71 eksahaszy na sekundę.

Gotówka w kasie spółki na koniec pierwszego kwartału wyniosła 212 mln dolarów. Całkowita płynność, która jest definiowana jako gotówka i udziały w BTC, była warta około 513,9 mln.

Jak informowano jakiś czas temu Marathon planuje przekierować całą moc hashowania do swojego nowego, zgodnego z przepisami planu wydobywczego 1 maja. Pula wydobywcza została utworzona w celu przestrzegania wszystkich amerykańskich wytycznych dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy i innych regulacji określonych przez Urząd Kontroli Aktywów Zagranicznych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here