Naga MarketsBitcoin miner Canaan publikuje wyniki finansowe. Akcje mocno w dółBycze zamknięcie przez bitcoina 2020 nie wystarczyło, aby uchronić Canaan przed poniesieniem straty netto w ubiegłym roku. Notowany na amerykańskiej giełdzie chiński podmiot zajmujący się kopaniem BTC zgodnie z nieaudytowanym raportem finansowym osiągnął w 2020 stratę netto na poziomie 33 mln dol. Jest to jednocześnie poprawa rezultatów w porównaniu do 2019, kiedy strata wynosiła 148 mln dol. W reakcji na doniesienia akcje CAN traciły na Wall Street kilkanaście procent.

  • Akcje spółki testowały w poniedziałek poziom poniżej pułapem 15 dol., najniższy od początku marca
  • Firma zajmująca się kopaniem kryptowalut i sprzedażą koparek twierdzi, że 2021 będzie o wiele lepszy niż rok pandemii
  • Wpływ na wyniki miały mieć między innymi zakłócenia w międzynarodowych łańcuchach dostaw

Bitcoin rósł, jednak Canaan nie wykorzystał aprecjacji BTC

Zmniejszenie straty netto Canaan było motywem powtarzającym się w kwartalnych raportach spółki w 2020 roku. Znaczny wzrost marży brutto na sprzedaży koparek pomógł firmie zmniejszyć stratę netto w ujęciu rok do roku o ponad 90% w II kwartale 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ramach raportu wydanego w poniedziałek, Canaan ujawnił, że jego przychody netto w 2020 r. wyniosły około 68,6 mln dol. – co stanowi spadek o 66% w stosunku do danych dotyczących przychodów na rok 2019.

Wyraźny spadek oznacza, że zysk brutto Canaan w ujęciu rok do roku gwałtownie spadł z 79 mln dol w 2019 r. do poziomu poniżej 6 mln dol w 2020 r. Jednak pomimo deprecjacji spółka twierdzi, że trend ten odwróci się w 2021 r., a firma prognozuje docelowy przychód netto w wysokości 61 mln USD w I kwartale 2021 r.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Podobnie jak w przypadku innych chińskich górników, zasoby wydobywcze kryptowalut Canaan są w stanie rezerwowym w związku z trwającym globalnym niedoborem półprzewodników. Według prezesa Nanchenga Zhanga, wolumen zamówień przedpremierowych na sprzęt do wydobywania bitcoina będzie napędzał wzrost przychodów:

– Chociaż epidemia COVID-19 spowodowała zakłócenia w łańcuchu dostaw, a tym samym negatywnie wpłynęła na nasze przychody w czwartym kwartale 2020 r., nasza wiodąca pozycja na rynku umożliwiła nam osiągnięcie 174 mln USD zakontraktowanych zamówień z 66 mln USD zaliczki gotówkowej od klientów na dzień 31 grudnia 2020 r., kładąc tym samym solidne podstawy do znacznego wzrostu przychodów w 2021 r. – komentował Zhang.

W chwili pisania tego tekstu, cena akcji notowanego na Nasdaq Canaan jest o około 50% niższa od swojego maksimum z 2021 roku osiągniętego miesiąc temu. Canaan traci w poniedziałek 14% i testuje poziomy z początku marca, jednak wciąż rośnie o 179% rok do roku.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator forum parkiet | zlotowka kurs | kurs lotos | spółki gpw | dax index |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here