Naga MarketsBitcoin miner aresztowany przez policję w Rosji. Ukradł prąd wart ponad 1,5 mln złRosyjska policja aresztowała 30-letniego mężczyznę kopiącego kryptowaluty, którego oskarża o kradzież prądu z państwowej sieci energetycznej o łącznej wartości ponad 494 tysięcy dolarów (niemal 2 mln zł).

  • 30-letni Rosjanin stworzył stację górniczą złożoną z 518 podzespołów komputerowych.
  • Wcześniej rosyjska policja aresztowała urzędnika, który wykorzystywał infrastrukturę należącą do poczty do kopania Bitcoinów.
  • 27 marca rosyjskie organy ścigania rozbiły grupę górników kradnącą dziennie prąd o wartości 200 tysięcy dolarów. 

Bitcoin: „Przedsiębiorczy” Rosjanin aresztowany

W dniu 9 czerwca policja aresztowała mieszkańca Machaczkali na południu Rosji, który rzekomo stworzył nielegalną i olbrzymią strukturę krypto-górniczą , łączącą około 500 platform z lokalną siecią energetyczną.

Zgodnie z oświadczeniem władz lokalnych z 6 czerwca, 30-letni górnik stworzył program górniczy, który spowodował szkody w państwowej sieci energetycznej o wartości ponad 34 mln rubli.

Władze twierdzą, że niezidentyfikowana osoba wynajęła w maju trzecie piętro w niezamieszkanym budynku, położonym na terenie kompleksu budowlanego w pobliskiej miejscowości Nowy Khushet, gdzie założył farmę górniczą do produkcji Bitcoinów i altcoinów.

Zobacz również: Kryptowaluty popularne wśród inwestorów instytucjonalnych. W Europie 50% posiada krypto

Policja poinformowała, że rzekomy górnik użył specjalistycznych urządzeń, aby podłączyć się do kabli, które prowadziły linię energetyczną do kompleksu.

Podczas nalotu lokalna policja znalazła 518 podzespołów komputerowych używanych w górnictwie kryptowalut.

W ciągu ostatniego miesiąca wartość Bitcoina wzrosła o 11,50%

Organy ścigania wszczęły postępowanie karne przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstwa w związku z wyrządzeniem szkody majątkowej przez oszustwo lub naruszenie zaufania. Jednocześnie prowadzone jest wstępne dochodzenie mające na celu wyjaśnienie, czy mieszkaniec Machaczkali był współwinny udziału w programie wydobycia kryptowalut.

Niedawno rosyjska policja wszczęła śledztwo karne przeciwko byłemu szefowi regionalnej poczty, któremu udało się wydobywać kryptowaluty za pośrednictwem sieci należącej do miejscowego biura w mieście Mineralne Wody położonym w Kraju Stawropolskim, na południu Rosji.

Cointelegraph poinformował również o operacji przeprowadzonej przez władze rosyjskie 27 marca, która doprowadziła do schwytania górników Bitcoina, którzy co miesiąc kradli prąd o wartości 200 tysięcy dolarów.

Wykres przedstawiający zmianę wartości Bitcoina w ciągu ostatnich 3 miesięcy, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here