Naga MarketsPrognozy Bitcoina na 2020 rok okazały się niezbyt dokładneBez wątpienia, 2020 rok okazał się wspaniały dla notowań Bitcoina. Kurs najpopularniejszej kryptowaluty na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy zyskał ponad 300%, a jeśli spojrzymy na wzrost od dołka z marca 2020 roku wywołanego pandemią, sytuacja wygląda jeszcze lepiej. W zaledwie 10 miesięcy kurs zyskał ponad 700%! Wielu starało się przewidzieć odczyt ceny Bitcoina na zakończenie 2020 roku, jednak sztuka ta udała się niewielu.

  • Absurdalnie wysoka prognoza Johna McAffee’go nie spełniła się
  • Kurs BTC/USD zamknął 2020 rok tuż pod poziomem 30 tys. dol.
  • Naszą prognozę dotyczącą rynku kryptowalut na 2021 rok zobaczyć mogą Państwo po kliknięciu w ten odnośnik

Prognozy kursu Bitcoina sprzed roku okazały się w większości błędne

Notowania Bitcoina są obecnie na ustach niemal wszystkich traderów i nic w tym dziwnego: niesamowita zwyżka popularnego aktywa zawsze przynosi spore zainteresowanie, zarówno to negatywne, jak i pozytywne. Przed rokiem, szereg inwestorów i rynkowych ekspertów przedstawił swoje przewidywania ceny najpopularniejszej kryptowaluty na koniec grudnia 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Portal Longhash zebrał część z tych prognoz oraz porównał ich skuteczność. Jak się okazuje, rozstrzał typów inwestycyjnych był dość szeroki. W końcu, jeśli odpowiednio długo strzela się w tarczę, w końcu jakiś pocisk trafi w samą “dziesiątkę”.

Prognozy Bitcoina na 2020 rok okazały się niezbyt dokładne
Notowania kursu BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Należy mieć na uwadze, że cena Bitcoina na zamknięciu ostatniej sesji w 2020 roku wyniosła według Bitstamp 29992,79 dol., jednak zaledwie już 8 dni później dobiła do dotychczasowego maksimum na 42 tys. dol.

Jedną z najgłośniejszych predykcji była zapowiedź legendarnego Johna McAffee, twórcy słynnego programu antywirusowego, teraz omnibusa biznesu. W lipcu 2019 roku twierdził on, że Bitcoin będzie kosztował 1 mln dol. pod koniec 2020 roku.

McAffee na szali zakładu postawił własne genitalia, które miałby zjeść, gdyby tak się nie stało. Nietrudno przewidzieć, że ekscentryczny miliarder prędko wycofał się ze swojej obietnicy w obawie o to, co najcenniejsze. Sytuację nazwał natomiast pokazem mającym przysporzyć mu popularności.

Nie jest zaskoczeniem, że predykcja McAffee’go jest tą najmniej trafną względem reszty. Pośród odległych prognoz wymienić można także te dwie zakładające wzrost do 100 tys. dol., a ich autorami są Mark Ysuko z Morgan Creek Investments oraz Daniel Diemers szef działu blockchain w PwC. Ceny 50 tys. dol. spodziewali się także Ronnie Mos ze Standpoint Research oraz Antoni Trenchev, współzałożyciel Nexo.

Co ciekawe, zaledwie dwie prognozy były oddalone o mniej niż 5% od ceny zamknięcia z 2020 roku. Było to 28 tys. dol. spodziewane przez Danny’ego Scotta z CoinCorner oraz 30 tys. dol. wskazane przez Alexandra Zaidelsona z Beam.

Pełna tabela przygotowana przez Longhash dostępna jest poniżej oraz pod tym linkiem.

Prognozy Bitcoina na 2020 rok okazały się niezbyt dokładne
Prognozy zebrane przez Longhash. Źródło: longhash.com

Polecamy nasze prognozy na 2021 rok:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here