Naga MarketsGłówny strateg inwestycyjny Bank of America widzi na notowaniach Bitcoina “matkę wszystkich baniek”. Porównał on bowiem ostatni, skokowy wzrost ceny BTC do innych baniek i dostrzegł “coraz bardziej spekulacyjne” zachowanie inwestycyjne.

  • Cena BTC wzrosła do 42 tys. USD po czym spadła o niemal 10 tys. USD
  • Strateg w Bank of America uważa Bitcoina za matkę wszystkich baniek 
  • Nie prognozuje on jednak rychłego krachu na notowaniach BTC

Bańka pęka po raz kolejny? 

Cena BTC wzrosła od połowy marca 2020 r. o 38 150 dolarów, co stanowiło ponad 990 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że za jednego Bitcoina zapłacić trzeba było w pewnym momencie aż 42 000 dolarów. Na przestrzeni ostatnich dni pojawiła się jednak całkie silna reakcja podażowa, wskutek której cena BTC osunęła się o blisko 9 700 dolarów, co stanowiło nieco ponad 23 proc. Czy to już kolejne pęknięcie bańki i początek dłuższej bessy? Czy może jedynie korekta przed dalszymi wzrostami?

Te artykuły również Cię zainteresują
Bank of America ostrzega przed bańką na BTC

Ostatni wzrost Bitcoina zaniepokoił wielu analityków finansowych, którzy ostrzegali przed ogromną bańką. Wśród nich jest Michael Hartnett, główny strateg inwestycyjny w Bank of America Securities.

W jego ocenie, ostatni skok ceny Bitcoina może być kolejnym przypadkiem spekulacyjnej manii, podkreślając, że Bitcoin wygląda jak “matka wszystkich baniek”. Strateg uważa, że “gwałtowne” działania inflacyjne na rynkach pomogły Bitcoinowi w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

Stratego porównał Bitcoina do innych baniek z przeszłości. Jego analizy objęły gwałtowny wzrost cen złota o ponad 400 proc. pod koniec lat 70-tych, japońskich akcji w późnych latach 80-tych i tajlandzkiego rynku akcji w połowie lat 90-tych. Porównał on również rajd bitcoinów do dot-comów pod koniec lat 90. i wzrostu cen mieszkań w połowie lat 2000. Wskazał on, że w tych sektorach odnotowano trzycyfrowe wzrosty procentowe przed załamaniem, podczas gdy cena BTC wzrosła od grudnia 2018 r. a ponad 1245 proc.

Wbrew temu co mogło by się wdawać, nie przyznał on wcale, że cena BTC zacznie zaraz spadać. Zauważył jednak, że gwałtowny wzrost cen kryptowalut jest kolejnym przykładem “coraz bardziej spekulacyjnych” zachowań inwestycyjnych.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGwiazda “Big Short” sprzedaje akcji Tesli. Michael Burry zajął krótką pozycję na spółce Elona Muska
Następny artykułBitcoin, złoto i srebro silnie w dół: szkodzi im rosnący kurs dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here