Naga Marketsmoneta Bitcoin na banknocie dolaraChociaż najstarsza z kryptowalut w zeszł piątek zyskiwała najsilniej od pierwszej połowy stycznia, notując 8 lutego wzrost o 13%, to nadal przesuwa się w wąskiej konsolidacji. Bitcoin 11 stycznia rozpoczął ruch boczny, który trwa już od 33 sesji i w tym czasie wartość cyfrowego aktywa zmieniała się maksymalnie o 500 dolarów. Stagnacja rozlewa się na szeroki rynek, który również nie wykazuje większej zmienności.


Bitcoin zapadł w zimowy sen? Zmienność na 3-miesięcznych minimach

Według 30-dniowej miary zmienności kursu Bitcoina, fluktuacje cen w tym okresie wynosiły średnio 2,41%, co jest najniższą wartością od 19 listopada 2018 roku, czyli niemal od 3 miesięcy:

indeks zmienności bitcoina
Źródło: Buy Bitcoin Worldwide

Patrząc na sam wykres BTC/USD, na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, notowania w zeszły piątek testowały górne ograniczenie konsolidacji w okolicach 3800 dolarów. Piątkowa świeca rozciągnęła się na całej szerokości ruchu bocznego pokazując wyraźnie, jak niska zmienność panuje obecnie na rynku kryptowalutowym:

Bitcoin wykres D1
Bitcoin konsoliduje 33. sesję z rzędu. Źródło: Tradingview.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rynek kryptowalutowy na czerwono, ruchy są jednak marginalne

We wtorek, 12 lutego 2019 roku, główne kryptowaluty tracą (w ujęciu dobowym), ruchy należą jednak do mocno wyważonych. Najsilniej traci Litecoin (-3,55%) oraz TRON (-4,18%), korygując część zysków z ostatniego tygodnia – LTC wzrastał w tym okresie o kilkadziesiąt procent:

notowania krypto 12 lutego
Źródło: Coinpaprika.com

Ric Edelman, założyciel firmy doradczej Edelman Financial Engines, twierdzi, że bitcoinowe ETFy na pewno zostaną zaakceptowane przez SEC. Pytanie brzmi tylko: “kiedy?”. Edelman stwierdził, że jest “praktycznie pewny”, że ETF powstanie, ale społeczność BTC musi sobie poradzić z pewnym problemem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here