Naga MarketsHaker infekujący sprzętEksperci Intsights i Ciphertrace w swoim nowym raporcie omawiają sposób, w jaki cyberprzestępcy wykorzystują kryptowaluty w Ameryce Łacińskiej. Dokument dostarczył cennych informacji na temat zagrożeń i wyzwań związanych z egzekwowaniem prawa w krajach tego regionu.

Ciphertrace i Intsights właśnie opublikowały szczegółowy raport na temat przestępstw związanych z kryptowalutami w Ameryce Łacińskiej. Do jakich wniosku udało się dojść ekspertom?

Bitcoin w Ameryce Łacińskiej

Cyberprzestępczość w Ameryce Łacińskiej jest wszechobecna. 69 proc. tamtejszej populacji ma podłączenie do sieci, większość z nich mieszka w Brazylii i Kolumbii. Szybka digitalizacja oraz niestabilność polityczna i gospodarcza w regionie – wszystko to doprowadziło do ​​eksplozji haków, oszustw w Internecie, prania pieniędzy, oprogramowania ransomware i innych tego typu przestępstw.

Większość cyberprzestępczości związanej z BTC dotyczy prania pieniędzy na platformach P2P lub nieuregulowanych giełdach. Do tego dochodzą kryptowalutowe miksery. Popularne jest także oprogramowanie ransomware i sprzedaż danych oraz nielegalnych produktów za pomocą darkwebu.

Dla przestępców zwłaszcza wspomniane już kryptowalutowe miksery zyskują na znaczeniu. Użytkownik wpłaca w ich ramach BTC na konto giełdy i wymienia cyfrowe waluty na różne altcoiny. Za każdym razem, gdy dokonywana jest taka transakcja, dodatkowo dystansuje się pierwotną płatność od konta źródłowego.

Przepisy a walka z mafiami

Warto nadmienić jednak jeszcze coś zgoła innego. Wiele gospodarek Ameryki Łacińskiej jest opartych na gotówce i ma luźne lub w ogóle nieistniejące przepisy AML / KYC, które nie są regularnie egzekwowane. Popularne są również oszustwa związane z kartami płatniczymi lub kartami kredytowymi. Krótko mówiąc: kryptowaluty stanowią tylko procent problemy władz pod tym kątem.

Tych ostatnich nie wolno jednak bagatelizować. Kartele współpracują dziś z hakerami w celu opracowania skomplikowanych programów związanych z cyberprzestępczością. Zwłaszcza kartele zajmujące się handlem narkotykami i liczne cyberprzestępcze grupy zaczęły wykorzystywać w regionie kryptowaluty w celu prania dużych kwot nielegalnie zdobytych funduszy. Znaczna część tego procesu prania pieniędzy ma miejsce na giełdach peer-to-peer, takich jak bardzo popularne Localbitcoins.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here