Naga MarketsBitcoin ma za sobą najlepszy tydzień od kwietnia 2019 r.Bitcoin zyskał 23 proc. w skali tygodnia, kończąc tydzień trochę poniżej 23 500  USD z najlepszym tygodniowym wzrostem procentowym od kwietnia 2019 roku.

  • BTC w skali tygodnia zdrożał o blisko 25 proc., przez weekend osiągając nowe ATH.
  • Oznacza to największy tygodniowy wzrost od kwietnia zeszłego roku.

Bitcoin rośnie i rośnie

Po całym tygodniu ogromnego wzrostu cena bitcoina ustanowiła nowe ATH, osiągając pułap 24 273 USD w niedzielne popołudnie. Trzeba podkreślić, że tylko dziewięć razy w swojej historii bitcoin odnotował tak wysoki tygodniowy wzrost.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wraz z rozpoczęciem nowego tygodnia handlu kontraktami futures bitcoina na CME te początkowo były notowane po 23 600 USD, czyli nieco ponad 3 proc. więcej niż ich wynosiło zamknięcie w piątek.

Co stoi za skokiem ceny?

Wysokie tygodniowe wyniki bitcoina zbiegają się w czasie z ostatnią falą aktywności inwestorów instytucjonalnych, którzy coraz śmielej inwestują w bitcoina. Przykładowo Christopher Wood, szef strategii kapitałowej w firmie inwestycyjnej Jefferies, zmniejszył swoją ekspozycję dot. złota o 5 proc. i przelał te środki na rynki bitcoina.

Z kolei Scott Minerd, dyrektor ds. inwestycji w Guggenheim Partners, powiedział Bloombergowi, że analiza jego firmy pokazuje, że bitcoin powinien być warty aż 400 000 USD. Jego zdaniem to “uczciwa” cena za BTC.

Mało tego, Willy Woo, znany analityk rynku BTC, jest zdania, że za 1 BTC będziemy za jakiś czas płacić 1 mln USD.

– Mogę powiedzieć, że 100 000 USD [za 1 BTC] jest bardzo konserwatywnym podejściem. Mogę powiedzieć, że 200 000 USD jest realne. Albo poziom gdzieś pomiędzy 100 000 a 200 000 USD – to bardzo konserwatywne. Od 300 000 do 1 miliona USD to właściwie niewielka luka, wierz mi lub nie – tłumaczył. – To po prostu przypomina mi metafory Księżyca i Marsa. Gdybyś miał lecieć na Księżyc, ilość energii potrzebnej do dotarcia na Księżyc to tylko trochę mniej, aby dostać się na Marsa. Trochę tak jest na tych wykresach [BTC] – dodał.

Więcej na temat jego prognozy przeczytacie tutaj.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również: