Naga MarketsbitcoinJohn Pfeffer, założyciel Pfeffer Capital, wraz z Travisem Klingiem, założycielem i dyrektorem IT w Ikigai Asset Management i Charlesem McGarraughhem, ekspertem ds. blockchain, omawiał temat kryptowaluty bitcoin (BTC) w kontekście Brexitu, wojen handlowych i niepewności geopolitycznej.

Panel odbył się 20 listopada w ramach Bloomberg’s Alastair Marsh – briefingu na temat przyszłości zasobów cyfrowych, który zorganizowano w Londynie.

Bitcoin to najlepszy magazyn wartości?

Charles McGarraugh rozpoczął rozmowę, zgadzając się z ideą, że BTC rzeczywiście staje się bardziej atrakcyjną formą przechowywania wartości w czasach ewentualnej przyszłej recesji. “Całkowicie zgadzam się z tym pomysłem” – powiedział.

John Pfeffer mówił dalej, że BTC ma szansę stać się cyfrowym złotem. „Wcześniej czy później to się stanie”, mówił. Dodał też:

„Myślimy o [BTC] w naszym portfolio. […] Jest to przedsięwzięcie, które ma ambicję stać się cyfrowym złotem i daje wielką nadzieję na to. Ponieważ jeszcze się to nie udało […] oznacza to wiele zalet, ale także wad”.

Dla Travisa Klinga bitcoin jest aktywem wysokiego ryzyka, o specyficznych cechach inwestycyjnych „które stają się coraz bardziej atrakcyjne, im bardziej nieodpowiedzialna jest polityka pieniężna i fiskalna ze strony banków centralnych i rządów na całym świecie”. Dodał:

„Dzisiaj inwestorzy BTC nie inwestują w bitcoina jako w magazyn wartości, spekulujemy, że może on stać się magazynem wartości, ponieważ ma cechy, które mogą sprawić, że będzie dobrym magazynem wartości”.

Wzrost długu publicznego w USA nie jest zrównoważony

Dziś wielu ekspertów jest zgodnych, że Brexit i polityki banków centralnych doprowadzą do dalszych skoków cen BTC.

W listopadzie sam szef Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych Jerome Powell zauważył, że obecnie amerykański dług publiczny rośnie szybciej niż nominalne PKB. Przyznał, że polityka gospodarcza nie jest zrównoważona, ale jego zadaniem nie jest jej naprawianie. „Ostatecznie na dłuższą metę nie jest to podejście zrównoważone” – powiedział.

Dług publiczny USA przekroczył niedawno 23 biliony dolarów, co stanowi 70 000 USD na jednego obywatela. Nic nie wskazuje, by ten proces miał się zatrzymać.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here