Naga MarketsBitcoin lub złoto jako standard? Nie ma mowy, uważa słynny trader Peter BrandtŚwiat zmierza do specjalnych praw ciągnienia (SDR) z udziałem złota, ale nie powrotu do standardu złota, mówi Peter Brandt. Natomiast Bitcoin (BTC) i ogólnie kryptowaluty nie osiągną wielkiego przełomu dzięki problemom w gospodarkach opartych na walutach fiat, prognozuje słynny trader. Sposobem na wyjście z zadłużenia rządów może natomiast być deflacja dolara.

  • Brandt jest zdania, że standard złota ani Bitcoina nie zostanie wprowadzony
  • Rozwiązaniem mogą być SDR-y oparte na walutach fiat, metalach szlachetnych i ropie
  • Słynny trader sprzeciwia się założeniom fanatyków kryptowalut

“Świat NIE wróci do standardu złota”

W serii tweetów z 22 lipca popularny komentator rynkowych zdarzeń prognozuje, że w przyszłości świat będzie uciekać się do tak zwanych specjalnych praw ciągnienia (SDR) opartych na wielu walutach fiducjarnych.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Brandt uważa, że nie nastąpi powrót do standardu złota, ale też tworzone SDR-y prawdopodobnie nie obejmowałyby Bitcoina (BTC) ani altcoinów. SDR-y zostały utworzone przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) pod koniec lat 60. XX wieku jako rozszerzenie rezerw państw członkowskich.

Według Brandta przyszły koszyk SDR składałby się z siedmiu głównych walut fiducjarnych, a także metali szlachetnych i ropy.

Brandt żartuje sobie z fanatyków Bitcoina i ogólnie kryptowalut

Zwolennicy bitcoina często argumentują, że upadek standardu złota bezpośrednio wywołał problemy, które są teraz wszechobecne w systemie fiducjarnym. Przez pozwolenie bankom centralnym na kontrolowanie podaży pieniądza, ich własne interesy miałyby ostatecznie pierwszeństwo, pisze Saifedean Ammous w popularnej książce „The Bitcoin Standard”.

Jednakże, Brandt rzucił podejrzenia na tych, którzy postrzegają Bitcoina jako rozwiązanie, które ma całkowicie uzurpować sobie prawo walut fiat.

– Ostatecznie, cały system monetarny ewoluuje poza papierowe waluty fiducjarne. Jednak w najbliższej perspektywie (od 10 do 20 lat) jedynym sposobem wyjścia z długów rządów jest deflacja dolara – napisał Brandt.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here