Naga MarketsBitcoin lub inna kryptowaluta może zastąpić dominację dolara, twerdzi Stanley DruckenmillerMiliarder zarządzający funduszem hedgingowym Stanley Druckenmiller przewidział możliwość pojawienia się systemu rozproszonej księgi opartego na kryptowalutach, który wyprzedzi dolara amerykańskiego i osiągnie status nowej globalnej waluty rezerwowej.

  • Druckenmiller był krytykiem bitcoina, zainteresował się jednak BTC na początku 2021 r.
  • Jak twierdzi nie da się wykluczyć, że powstanie lepsza alternatywa dla dolara amerykańskiego, oparta o rejestr księgi rozproszonej

Dolar ustąpi miejsca kryptowalutom, twierdzi popularny miliarder

Szef funduszu hedgingowego zauważył, że jeśli miałoby dojść do zastąpienia dolara amerykańskiego, to “zrobiłby to jakiś system rozproszonej księgi wymyślony przez dzieciaki z MIT lub Stanford lub jakiejś innej szkoły inżynieryjnej”

Te artykuły również Cię zainteresują
Swoimi przemyśleniami dzielił się w programie Squawk Box emitowanym na antenie CNBC. Druckenmiller zauważył, że kryptowaluty są często promowane jako zabezpieczenie przed inflacją, co w ostatnim czasie stało się o wiele bardziej istotne:

– Cóż, prawdopodobnie nie pamiętasz tego żartu, ale pięć lub sześć lat temu powiedziałem, że kryptowaluty były rozwiązaniem w poszukiwaniu problemu. I właśnie dlatego nie inwestowałem w cyfrowe aktywa w pierwszej fali, bo mamy już dolara. Czego musimy szukać?

Ale dalej dodał, że ciągłe bodźce finansowe ze strony rządu USA stały się problemem: “Cóż, problem został wyraźnie zidentyfikowany. To Jerome Powell i reszta świata, bankierzy centralni. Brakuje zaufania. Więc szukamy odpowiedzi w związku z ciągłym działaniem banków”

invest

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Druckenmiller podobno zainwestował w BTC na początku tego roku i powiedział Squawk Box, że jest mało prawdopodobne, aby BTC stracił swoją dominującą rolę jako główny magazyn wartości na rynku cyfrowych aktywów.

– To będzie bardzo trudne, zdetronizowanie bitcoina jako aktywa przechowywania wartości wydaje się niemożliwe, ponieważ ma 14-letnią historię budowania marki za sobą i jest wystarczająco długo na rynku, wspierany przez ogromną podaż – dodał miliarder.

Druckenmiller zauważył, że podczas gdy ether jest liderem jeśli chodzi o budowanie inteligentnych kontraktów to nie widzi, aby zdominował codzienne transakcje. Uważa on, że następna generacja deweloperów prawdopodobnie ulepszy obecną technologię blockchain pozostawiając obecne rozwiązania w tyle.

– Jakość konkurencji, która pojawi się przeciwko zasiedziałym w tej przestrzeni, będzie brutalna. Dlatego uważam, że jest po prostu za wcześnie, aby określić kto będzie zwycięzcą, jeśli chodzi o system płatności, handel i inne kwestie – podsumował gość CNBC.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin prognozy | czy akcje pge pójdą w górę 2020 | kryptowaluty aktualności | kurs dolara nbp prognozy | btc prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here