Naga MarketsW poniedziałek Lightning Network ustanowiła nowy rekord. Łączna wartość Bitcoina utrzymywana w kanałach płatności protokołu określana często skrótem TVL (total value locked) sięgnęła poziomu 12,4 mln dol. Udało się to osiągnąć w momencie gdy łączna wartość BTC utrzymywanych w ramach sieci znajduje się poniżej rekordowych szczytów.

  • Dwa tygodnie temu Lightning Network ustanowiła rekord na poziomie 12,37 mln dol., pokonując długoterminowe maksima z lipca 2019 roku
  • Aprecjacja notowań Bitcoina niezaprzeczalnie pomogła podbić wskaźnik TVL. Kurs BTC od lipca rośnie o ponad 30%
  • Łączna wartość Bitcoinów znajdujących się w sieci wynosi 1060, co oznacza wzrost o 24% od początku roku, jest to jednak nadal mniej niż w szczytowym momencie w maju 2019 roku kiedy wartość ta wynosiła 1105 BTC.

Lightning Network (LN), czyli przesył Bitcoinów poza główną siecią

Pomysł stworzenia Lightning Network po raz pierwszy pojawił się w 2015 roku i miał rozwiązać problem skalowalności poprzez umożliwienie przesyłania Bitcoinów poza główną siecią, jednak nadal w oparciu o fundamenty oryginalnego blockchainu. Lightning Labs jest przedsiębiorstwem, które tworzy obecnie najpopularniejszą implementację sieci (o nazwie LND). Jak wynika z opublikowanych w sierpniu danych, ponad 70 przedsiębiorstw korzysta z możliwości transferów przy wykorzystaniu tego rozwiązania.

Wracając jednak do samych statystyk, wzrost popularności i wartości Lightning Network może wydawać się bardzo powolny w porównaniu z obecnym szałem na rynku DeFi oraz spekulacyjnymi zakupami w przypadku sieci Ethereum, dla części ekspertów jest to jednak ciągły i stabilny wzrost aktywności.

Łączna wartość przechowywana w Bitcoinach w ramach Lightning Network. Źródło: CoinDesk

Rekordowe wartości udało się osiągnąć nawet pomimo faktu, że łączna liczba BTC wspierających kanały płatnicze LN nie znajduje się na historycznych maksimach. Obecnie sieć korzysta z 1060 BTC, a rekordowy poziom 1105 BTC osiągany był w maju 2019 roku.

Łączna ilość Bitcoinów w LN. Źródło: CoinDesk

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTesla pozyska 5 mld dol. przez sprzedaż akcji. Akcje w górę o 74% w sierpniu
Następny artykułDRAGO entertainment: Zdobywca obu biegunów Marek Kamiński konsultantem najnowszej gry
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here