Naga MarketsLiczba węzłów dla wiodącego protokołu bitcoina (BTC) w warstwie drugiej, Lightning Network (LN), wzrosła do rekordowego poziomu po gwałtownym skoku adopcji. Zgodnie z raportem Glassnode Week on-Chain z 27 września, liczba węzłów Lightning Network wzrosła o 160% we wrześniu i osiągnęła rekordowy poziom 15 600. Pod koniec sierpnia, tylko 6000 węzłów LN było aktywnych.

Bitcoin Lightning Network  zyskuje na popularności w 2021 roku

Całkowita pojemność sieci Lightning Network odnotowała „wybuchowy wzrost” w tym roku według Glassnode. Wskaźnik odnosi się do całkowitej ilości BTC, które mogą być przekazywane za pomocą LN.Pojemność sieci jest obecnie rekordowa i wynosi 2904 BTC (123 miliony dolarów). Ten kamień milowy oznacza wzrost pojemności o 170% od stycznia, przy czym około 22% lub 514 BTC zostało dodane do sieci w samym wrześniu.

Średnia pojemność kanału lub ilość BTC wysyłanych na kanał, wynosi obecnie 0,04 BTC (około 1670 dol.), co stanowi kolejny rekord wszech czasów dla sieci. Jest to wzrost o 43% w stosunku do średniej wielkości kanału 0,028 BTC w latach 2019 i 2020.

– Jest to około dwukrotnie więcej niż liczba kanałów, które były na żywo przez okres od 2019-20, przy czym większość tego wzrostu nastąpiła od maja 2021 r. – komentuje Glassnode.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin Lightning Network, statystyki według Bitcoinvisuals
Bitcoin Lightning Network, statystyki według Bitcoinvisuals

Sieć Lightning Network cieszy się ostatnio wzmożoną popularnością między innymi za sprawą popularnej sieci mediów społecznościowych Twitter integrującej LN w systemie napiwków. Co więcej LN oficjalnie wystartował w Salwadorze, gdzie bitcoin został pełnoprawnym środkiem płatniczym.

invest

Sieć Lightning Network została zaproponowana przez dwóch analityków, Thaddeusa Dryja i Josepha Poona, w 2015 roku jako sposób na przeniesienie transakcji BTC poza łańcuch w celu zwiększenia przepustowości i zmniejszenia kosztów.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here