Naga MarketsBitcoin przebił w piątek 38 000 USD, inwestorzy instytucjonalni nadal utrzymują swoje długie pozycje, a liczba wielorybów posiadających najpopularniejszą kryptowalutę jest obecnie rekordowo wysoka. Od początku roku do sieci dołączyło ponad 200 nowych wielorybów. To pokazuje, że coraz więcej instytucji chce mieć udział w zyskach BTC.

  • Podaż bitcoina zaczęła się kurczyć w październiku ubiegłego roku
  • Zwiększona aktywność handlowa wielorybów pokazuje, że spodziewają się dalszego wzrostu ceny
  • 78% krążącej podaży BTC jest niedostępnych do kupienia

Bitcoin (BTC): utrzymuje się byczy sentyment wśród inwestorów

Według raportu Glassnode, liczba wielorybów na bitcoinie odnotowała zdumiewający wzrost. „Wielorybem” jest określane konto posiadające ponad 1000 BTC, co jest wyceniane na ponad 38 milionów dolarów w oparciu o aktualną cenę. Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie ze strony dużych inwestorów, nie jest zaskakujące, że cena największej kryptowaluty pozostaje w trendzie wzrostowym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podaż bitcoina zaczęła się kurczyć w październiku ubiegłego roku, gdy dostępna podaż na giełdach znacznie spadła. Zwiększona aktywność handlowa wielorybów pokazuje, że spodziewają się dalszego wzrostu ceny BTC i nie są w nastroju do zrzeczenia się swoich zasobów.

W ocenie ekspertów większość ostatnich wzrostów była wynikiem wycofania przez inwestorów instytucjonalnych swoich pakietów BTC z giełd. Wskazuje to, że wybierają inny sposób trzymania swoich monet w tym okresie zmienności na rynku.

W grudniu Glassnode ujawnił interesujące statystyki, z których wynika, że ​​78% krążącej podaży BTC jest niedostępnych do kupienia. Gromadzone są duże ilości BTC, co wskazuje na wzrost nastrojów wśród inwestorów. Według najnowszych raportów fundusze instytucjonalne, takie jak Grayscale, systematycznie pozyskują coraz więcej BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) wzrasta na lokalne maksima

Notowania BTC/USD rosną w piątek ponad 3% ponownie przebijając poziom 38 000 USD. Tym samym kurs ponownie znalazł się na lokalnych maksimach. Przebicie formacji podwójnego szczytu w okolicach 38 620 USD otworzyłoby drogę w kierunku historycznego maksimum 42 000 USD. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi poziom 34 888 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax | forex kursy walut | eur usd kurs | cd projekt red akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here