Naga MarketsDane z łańcucha bitcoina pokazują, że liczba wielorybów na rynku jest na najwyższym poziomie od aż 3 lat. Sygnał ten trzeba uznać za bardzo byczy.

  • Liczba wielorybów w sieci BTC jest najwyższa od 3 lat.
  • Sygnał ten należy uznać za bardzo byczy.

Bitcoin w koszykach najbogatszych

Niedawno opublikowane dane Glassnode pokazują, że obecnie jest ponad 1800 wielorybów, które zainwestowały w bitcoina (BTC). Z perspektywy makro ten wzrost ich liczby należy uznać za byczy.

Termin wieloryb jest używany w branży kryptowalut do opisania indywidualnego inwestora posiadającego dużą ilość BTC. Zazwyczaj wielorybami są inwestorzy bitcoina z wczesnego okresu działania blockchaina lub bogaci inwestorsy.

Dlaczego wzrost liczby wielorybów jest pozytywnym znakiem dla BTC?

Niektórzy analitycy uważają, że duża liczba wielorybów na rynku kryptowalut nie jest dobra, ponieważ może oznaczać skoncentrowanie się dużej liczby BTC w rękach kilku animatorów rynku, którzy mają wpływ na płynność. Kilku takich inwestorów może też zwiększyć ryzyko poważnej korekty w przypadku wyprzedaży wielorybów.

Jednak Glassnode wyjaśni, że średni bilans bitcoinów posiadanych przez wieloryby faktycznie spadł. Rośnie tylko ich liczba. Według Liesla Eichholza, autora raportu Glassnode “średnie saldo bitcoinów utrzymywane przez każdego wieloryba faktycznie nieznacznie maleje. Innymi słowy, poszczególne wieloryby nie stają się średnio bogatsze – ale jest ich więcej.”

Eichholz wyjaśnił też, że nowe wieloryby niekoniecznie są nowymi inwestorami, którzy weszli na rynek w 2020 r. Możliwe, że to “starzy” inwestorzy, którzy zdecydowali się wycofać swoje fundusze z giełd.

Chociaż nie ma jednego wyjaśnienia, co spowodowało, że ci duzi posiadacze wycofali BTC z giełd, [wiele] sugeruje, że wieloryby mogły wykorzystać Czarny czwartek jako okazję, aby kupić na dnie, a następnie wycofać te bitcoiny, hodlować w oczekiwaniu na kolejną hossę – uważa ekspert.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here