Naga MarketsBitcoin lepszym złotem niż złoto, twierdzi inwestor i były pracownik Białego DomuBitcoin ma być lepszym złotem, niż samo złoto, jak przewrotnie stwierdził Anthony Scaramucci, twórca firmy inwestycyjnej Skybridge. Biznesmen przyznaje, że zarówno on, jak i jego zespół analityków, byli początkowo sceptycznie nastawieni do Bitcoina, jednak po aż trzech latach przyglądania się kryptowalucie stwierdzili jej przewagę nad fizycznym kruszcem.

  • Od początku tego roku kurs BTC/USD zyskał niemal 29%
  • Natomiast w całym 2020 roku wzrost ten wyniósł aż 304%
  • Tymczasem, w tym samym okresie cena złota spot zyskała zaledwie 25%

Bitcoin ma mieć przewage nad złotem zdaniem Anthony’ego Scaramucciego

Bitcoin zyskiwał na uznaniu Scaramucciego, jak twierdzi sam inwestor, po dokładnej ocenie aktywa biorąc pod uwagę liczne spojrzenia na problem. Sugerując się złotą maksymą Buffetta, że nie inwestuje się w to, czego się nie rozumie, Scaramucci długo wstrzymywał się z podjęciem ostatecznej decyzji. W końcu, obawy o to, że BTC w długim terminie może być warty zero nie są nieuzasadnione.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak, uznał on, że to może być okazja inwestycyjna jego życia. Jego zdaniem, przemawiają za tym trzy główne kwestie. Po pierwsze, od kiedy pojawił się Bitcoin, przez rynek przewinęło się tysiące innych kryptowalut, jednak żadna nie zdołała zdetronizować BTC z fotela lidera na rynku krypto. Szczególnie widać to po spojrzeniu na kategorię wartości rynkowej.

fpmarkets

– Jeśli przyjrzymy się kapitalizacji rynkowej Bitcoina zbliżającej się do 1 bln. dol względem czegokolwiek innego, to wszystko inne wydaje się małe – stwierdził Scaramucci.

Drugim powodem, który przekonał inwestora do zaufania Bitcoinowi jest to, jak jego zdaniem kryptowaluta ta jest blisko wizji pieniądza XXI wieku. Po trzecie, jego obserwacje współczesnego społeczeństwa pokazują jak technologia pomogła ludziom tworzyć sieci i społeczności. Jego zdaniem, sieci te mają olbrzymie znaczenie, a ich przykładem są Facebook jako sieć społecznościowa, a Amazon jako sieć sprzedażowa. Bitcoin ma być siecią finansową.

Zobacz również: Bitcoin jest konkurentem dla złota, twierdzi główny ekonomista CME

Scaramucci nie wyjaśnił precyzyjnie co miał na myśli twierdząc, że Bitcoin jest lepszym złotem niż złoto. Jednak za BTC przemawiają inne argumenty, m.in. ten o skończonej podaży waluty. W przypadku kruszcu, tak nie jest, a możliwe odkrycie nowych złóż może wywołać presję podażową obniżającą jego wartość.

Bitcoin jest także apolityczny, a dodatkowym argumentem jest także jego łatwe przechowywanie i większa łatwość w jego “przenoszeniu”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkn orlen | dolar amerykański | dax indeks | cd projekt akcje | biomed lublin kurs | akcje pgnig forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here