Naga Markets

Bitcoin lepszym zabezpieczeniem przed inflacją niż złoto, uważa CEO firmy inwestycyjnejCena bitcoina na przestrzeni lat cechowała się bardzo wysoką zmiennością, co widać szczególnie w ostatnich kilkunastu miesiącach, gdy wystrzeliła ona z poziomów nawet poniżej 4 tys. dol. obserwowanych w pandemicznym dołku do obecnie notowanych 57 tys. dol. To ponad 14 razy więcej. Jak pokazuje historia, nierzadkie są także spektakularne korekty kursu BTC/USD. Niemniej, wciąż nie brakuje osób twierdzących, że bitcoin jest doskonałym zabezpieczeniem przed inflacją. Tak uważa m.in. Nigel Green, CEO firmy doradztwa majątkowego deVere, który jest przekonany co do nieuchronnej detronizacji złota.

  • Według Nigela Greena z deVere bitcoina ma spełniać niektóre cechy pieniądza lepiej niż złoto
  • Rozwój technologii ma jego zdaniem sprawiać, że złoto będzie coraz bardziej tracić na znaczeniu wobec kryptowalut
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Bitcoin zabezpieczeniem przed inflacją, uważa CEO deVere

Bitcoin przez wielu inwestorów postrzegany jest jako zabezpieczenie przed inflacją, jak twierdzi Nigel Green, CEO firmy inwestycyjnej deVere. Uważa on, że stoi za tym przede wszystkim ścisłe ograniczenie podaży.Zakłada się, że cena BTC będzie automatycznie wzrastać, gdy amerykański bank centralny będzie rozważał zwiększenie tempa redukcji zakresu programu skupu aktywów z rynku, co wcześniej przede wszystkim podgrzewało rynek akcyjny. – dodał Green.

TradingView Chart
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Jednak z perspektywy innych inwestorów, wliczając w to dużych inwestorów instytucjonalnych, którzy zgromadzili duże ilości bitcoina w ostatnich miesiącach, kryptowaluta nadal postrzegana jest jako członek grupy aktywów ryzykownych. – dodał.

Gdy pozbędą się oni bardziej ryzykownych aktywów, pomimo długoterminowych prognoz i krótkoterminowego jastrzębiego podejścia od de facto globalnego banku centralnego (mowa o Fed, przyp. red.), bitcoina, podobnie jak akcje, stanie się zagrożony. – zauważył Green.

fpmarkets

Bitcoin lepszy niż złoto?

Zdaniem CEO deVere, bitcoin nadal jest solidniejszym zabezpieczeniem przed inflacją niż złoto. Czynnikiem, który zdetronizował złoto ma być rozwój technologii.

– Złoto zawsze było postrzegane jako najlepsze zabezpieczenie przed inflacją, ale świat jest teraz zupełnie inny. Nasze życie i globalna gospodarka w coraz większym stopniu opierają się na technologii i rozwiązaniach cyfrowych, a ten megatrend będzie coraz bardziej dominujący. – stwierdził Nigel Green, CEO deVere.

– Złoto prawdopodobnie zostanie zdetronizowane w ciągu jednego pokolenia, ponieważ millenialsi i młodsi inwestorzy (…), będą bardziej komfortowo podchodzić do bitcoina jako zabezpieczenia przed inflacją niż w przypadku metalu szlachetnego. – dodał.

Biznesmen zaznaczył, że bitcoin jest często określany mianem “cyfrowego złota”. Jego zdaniem, podobnie jak kruszec, BTC wykazuje cechy bycia pieniądzem. Zauważył także, że najpopularniejsza kryptowaluta według niego lepiej spełnia cechy środka wymiany i formy płatności.

– W przeciwieństwie do złota, BTC to stała jednostka rozliczeniowa, łatwo podzielna i przenośna. Natomiast złoto nie jest łatwo podzielne (przynajmniej natychmiast), a ponadto istnieją potencjalne problemy z jego czystością i weryfikacją autentyczności. Z kolei BTC łatwo śledzić na technologii blockchain. To będzie istotna zaleta, zwłaszcza w transakcjach międzynarodowych. – podkreślił Green.

Niemniej, CEO deVere nie skreśla złota całkowicie. Sugeruje jedynie uwzględnienie obu aktywów w portfelu inwestycyjnym.

Świat nabiera coraz większego rozpędu w swoim przejściu do technologii, a millenialsi stają się coraz bardziej dominującą częścią światowej gospodarki. Powinniśmy oczekiwać, że bitcoin będzie również odgrywał coraz bardziej wpływową rolę na rynkach finansowych, także jako zabezpieczenie przed inflacją. – podsumował Nigel Green, CEO deVere.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko akcje kupno | kurs dolara wykres | giełda prognozy | cena akcji lpp | kurs forinta prognozy na najbliższe dni | euro korona norweska |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here