Naga MarketsBracia Winklevoss wierzą w Bitcoina i porównują go do złota

Kto oglądał nominowane do Oscara The Social Network z 2010 roku doskonale wie kim są bracia Winklevoss. Twórcy portalu społecznościowego którego łudząco przypominał Facebook pozwali nawet Marka Zuckerberga na niebagatelną kwotę 65 milionów dolarów. Zdaniem dwójki bliźniaków Zuckerberg ukradł ich koncepcję nowoczesnego social media. Sprawa zakończyła się ugodą, a bracia zajęli się… kryptowalutami.


Zarówno Tyler jak i Cameron znaleźli się na przygotowanej przez Forbes liście dziesięciu najbogatszych przedstawicieli rynku kryptowalut. Majątek każdego z nich szacowany jest nawet na 1,1 mld USD. Założyciele Winklevoss Capital mówię teraz, że Bitcoin jest lepszy niż złoto.

Jeśli spojrzymy na właściwości pieniędzy. Co sprawia, że złoto jest cenne? Jego niedostatek. Podaż Bitcoina również jest ściśle określona więc jest nawet rzadszy niż złoto. Dodatkowo, jest bardziej przenośny, elastyczny, wytrzymały – przekonuje jeden z braci Winklevoss na antenie CNBC.

Zdaniem milionera obecna kapitalizacja rynku, która w czwartek 8 lutego sięga niecałych 395 mld USD może być postrzegana jako okazja do zakupów bowiem istnieje realna szansa na jej zwiększenie od 30 do 40 razy.

Na początku tego roku kapitalizacja rynku kryptowalut gwałtownie się załamała.

Krytyka to po prostu porażka wyobraźni. Kryptowaluty tak naprawdę nie są ważne w transakcjach pomiędzy ludźmi, ale jeżeli masz do czynienia z maszynami, które handlują pomiędzy sobą instrumentami finansowymi wówczas zmierzasz do wprowadzenia protokołów Bitcoina i Ethereum – przekonuje Tyler Winklevoss – próba wykorzystania kryptowalut do płatności w Internecie to w najlepszym przypadku kwadratowy kołek w okrągłej dziurze.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here