Naga Marketslogo Bitcoinia na płytce scalonejNieco ponad rok temu, 17 grudnia Bitcoin osiągnął swój historyczny szczyt 19 518 USD. Jednak tegoroczna bessa osłabiła nastroje nawet wśród tzw. HOLDerów, a dziś najpopularniejsza krypotwaluta jest warta mniej niż 4 tys. USD. Popularny krypto-bloger, Lou Kerner, znany ze swojego optymizmu w stosunku do wirtualnych walut, w ostatnim wywiadzie dla Bloomberga stwierdził, iż Bitcoin jest lepszym zasobem wartości niż złoto, a jego wartość przekroczy 100 tys. USD w przeciągu najbliższych lat. 


Zobacz również: Blisko połowa Chińczyków chce inwestować w kryptowaluty

Praktyczne zastosowanie Bitcoina

Kerner zauważa, iż obecna wartość całego złota na świecie to około 8 bilionów dolarów, podczas gdy kapitalizacja Bitcoina wynosi ponad 65 miliardów USD, co pokazuje, iż BTC ma szansę w przyszłości wyprzeć złoto w kategorii zabezpieczenia realnej wartości papierowego pieniądza. Tym bardziej, iż samo przechowywanie, transportowanie dużej ilości złota wymaga zaangażowania ogromnej ilości osób do eskorty, podczas gdy Bitcoina wystarczy przesłać po czym przenieść na pamięć zewnętrzną, co jest znacznym usprawnieniem. Kerner uważa, iż BTC przeciera nowe szlaki, tak samo jak robił to Yahoo, gdy pękła bańka internetowa.  

– Choć trudno powiedzieć, gdzie dotrze postęp za 20 lat, jedno jest pewne – nowym branżom zawsze towarzyszy zwiększona zmienność, która wynika z kształtowania się rynku – powiedział Kerner. 

Zapytany co sądzi o doniesieniach wielu ekspertów, którzy są prawie pewni, że poziom 20 tys. USD za BTC nie zostanie ponownie osiągnięty powiedział: 

– Wierzę, że Bitcoin pozostanie na drodze do stania się najpopularniejszą metodą przechowywania wartości. Zwróćmy uwagę na złoto, mowa tu o 5 tys. lat historii i ewolucji tego rynku, podczas gdy zwolennicy Bitcoina świętowali niedawno dziesięciolecie jego stworzenia. Myślę, że jest o wiele bardziej praktyczny niż złoto i jeśli coraz więcej ludzi zacznie podzielać tą opinię  jego wartość wyniesie powyżej 100 tys. USD w przeciągu 2-3 lat – dodał. 

Dolar to schemat Ponziego

-Wystarczy spojrzeć na historię walut sprzed 400 lat, ich wartość zawsze zmierzała do zera. Prawda o dolarze jest taka, że to schemat Ponziego. Tak działa dzisiejszy rząd, nikt nie wierzy w to, że amerykanie spłacą dług rzędu 20 bilionów USD. Jeśli przyjrzeć się, co utrzymywało swoją wartość w czasie, to było to tylko złoto, wszystkie waluty ulegają silnej deprecjacji, co znacznie utrudnia przeciętnemu człowiekowi przechowywanie swoich dóbr bez obawy o utratę wartości w czasie. 

Zobacz również: USA: Zaledwie 36 mln USD odzyskanych z tytułu oszustw kryptowalutowych

Kerner spostrzega, iż obecna wartość srebra to ok. 50 mld USD, co oznacza, iż Bitcoin jako środek do przechowywania wartości znajduje się na drugim miejscu.  

– Bitcoin rozpoczął swoje istnienie jako wirtualna waluta, jednak realne zastosowanie ma jako przenośnik wartości i nie musi w żaden sposób ewoluować, aby nim pozostać – podsumował.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here