Naga MarketsBitcoinRok 2020 jest wyjątkowy. Wybuch pandemii koronawirusa doprowadził bowiem do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu gospodarczego, który to z kolei przyczynił się do powstania ponadprzeciętnej zmienności na rynkach finansowych. Jedno pozostaje jednak niezmienne od lat, Bitcoin wciąż pozwala osiągać lepszą stopę zwrotu niż inwestycja w złoto.

  • Cena BTC wzrosła od początku roku o niemal 50 proc.
  • Cena złota wzrosła od początku roku o ponad 26 proc.

Bitcoin lepszy od złota

Cena złota wzrosła od początku roku o ponad 26 proc. (choć w skrajnym momencie zasięg aprecjacji wynosił niemal 37 proc.), co jest najlepszym rezultatem od dekady. Cena Bitcoina wzrosła natomiast w tym czasie o niemal 50 proc (choć w skrajnym momencie zasięg aprecjacji wynosił ponad 74 proc.), notowania S&P 500 o niespełna 5 proc., kurs dolara o 0,22 proc. (w stosunku do polskiego złotego; PLN), a ropa WTI spadła o ponad 68 proc.

Okazuje się jednak, że to nie wyjątek, iż inwestycja w BTC dale lepszą stopę zwrotu niż inwestycja w złoto. Willy Woo postanowił przeanalizować stopę zwrotu z inwestycji 1 dolara w BTC i złoto na przestrzeni ostatnich 10 lat. Statystyki te dokładnie obrazują, że na przestrzeni ostatniej dekady nie było ani jednego roku, w którym to złoto byłoby lepsza inwestycją niż BTC.

Powyższe obliczenia idealnie potwierdzają statystyki dot. zmiany poziomu ceny BTC. Bez względu na to, czy ktoś kupił BTC miesiąc temu, pół roku temu, rok temu, czy kilka lat temu, powinien osiągać z tego tytułu dodatnią stopę zwrotu (chyba, że kupił na górce w 2017 r.).

Źródło: Coin Dance

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRollercoaster na walorach Innogene z NewConnect!
Następny artykułAż 10 spółek z GPW podczas wtorkowej sesji odnotowało roczne rekordy notowań!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here