Naga MarketsBitcoin (BTC) znowu zalicza wzrosty. Jego kurs znajduje się ponownie powyżej 8500 USD. Tym samym zrobił psikusa zwolennikowi złota i słynnemu inwestorowi, Peterowi Schiffowi, który jeszcze niedawno wieszczył spadek kryptowaluty do poziomu 1000 USD.

Jakby tego było mało, bitcoin zyskał w ciągu tygodnia aż 7,5 proc., zaś złoto spadło o 4 proc.

Bitcoin jak feniks

Po osiągnięciu maksimum 1 610 USD w dniu 8 stycznia, kurs kruszcu spadł, osiągając pułap 1 546 USD. BTC z kolei dziś kosztuje aż 8 720 USD, w skali doby wzrósł o 2,5 proc. Oprócz najstarszej kryptowaluty w górę pną się też inne cyfrowe waluty i tokeny, łącznie z niektórymi zapomnianymi z epoki ICO.

Chociaż nie wszyscy się z tym zgadzają, wiele osób sugeruje, że zarówno bitcoin, jak i złoto korzystają z obecnej niestabilności politycznej. Oba aktywa zyskały bowiem, gdy na Bliskim Wschodzie ponownie doszło to napięć, które mogą prowadzić do wojny.

„Na razie wydaje się, że na dziennym wykresie świecowym powinna nastąpić korekta z powodu wykupienia metalu”, powiedział w poniedziałek Kitco, analityk szwajcarskiej firmy Dukascopy. Dodał, że złoto może w dalszym ciągu spadać, by znaleźć wsparcie na 1 500 USD.

Nigdzie nie widać „wzoru” Schiffa

Największym przegranym ostatnich wydarzeń jest jednak Peter Schiff. Jest od dawna dobrze znany ze swojej krytyk kryptowalut, zaś w listopadzie powiedział, para że BTC / USD wykazuje tak zwany model cenowy „głowy i ramion”, co sugeruje, że wkrótce spadnie do zaledwie 1 000 USD. Byłby to najniższy poziom od początku 2017 r. W  czasie, gdy to pisał, za 1 BTC płacono ponad 7 500 USD.

Nie tylko jego mroczna prognoza się nie spełniła, ale także okazało się, że bitcoin ponownie mocno pobił złoto jako aktywo inwestycyjne. Żeby było jeszcze zabawniej, kilka dni przed rozpoczęciem 2020 roku Schiff narzekał, że bitcoin był jedynym aktywem, który nie zaliczył tzw. rajdu św. Mikołaja. Jak widać, mikołajki dla fanów kryptowalut są nie w grudniu, ale w styczniu.

Dziś za 1 BTC należy zapłacić już 8 720 USD. Z kolei 1 ETH kosztuje 163 USD, co daje ok. 10 proc. wzrostu w skali tylko 24 h.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here