Naga Markets
Anthony Pompliano, założyciel Morgan Creek Digital Assets opublikował tweeta, w który stwierdza, iż w ciągu ostatnich 10 lat, posiadanie 99% aktywów w gotówce i 1% w Bitcoinie było lepsze niż inwestowanie w akcje największych giełdowych spółek.

Bez wątpienia ostatnia dekada na amerykańskim rynku akcji należała do byków. Jak jednak zauważa PlanB, lepsze okazało się posiadanie 1% kapitału w BTC oraz 99% w gotówce. Zwrot z takiej inwestycji był bowiem wyższy niż wzrost notowań S&P 500 w ciągu ostatnich 10 lat.

Zakład o milion dolarów

Z powyższymi obserwacjami zgadza się Anthony Pompliano (@APompliano). Co więcej, uważa on, że w ciągu kolejnych 10 lat, kryptowaluty również zdołają ‘pokonać’ indeks S&P 500.

Jakby tego było mało, Pompliano pod koniec roku 2018 rzucił wyzwanie w “The Digital Asset”, gdzie stawia 1 milion dolarów na to, że krypto-aktywa będą lepszą inwestycją od spółek z indeksu S&P 500. Termin to 10 lat, począwszy od 1 stycznia 2019 roku.

Zobacz również: Ponura przyszłość kryptowalut widziana okiem ekspertów

Anthony Pompliano jest zdania, że ktoś kto przyjmie zakład postrzega rynek tak jak Warren Buffet. To znaczy, że jest byczo nastawiony do indeksu S&P 500 lub uważa kryptowaluty za bezwartościowe / przewartościowane.

Na zakład nie było chętnych, tak przynajmniej wynika z tweeta Pompliano. Brak chętnych do zakładu świadczy o braku wiary oponentów w to co sami głoszą – uważa bitcoinowy entuzjasta.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here